HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

Na mořském kajaku v Národním parku Mu Ko Ang Thong

Na mořském kajaku v Národním parku Mu Ko Ang Thong

Ano, Thajsko je vážně plné turistů. Ale naprostá většina z nich sem jezdí právě kvůli tomu, že země má opravdu co nabídnout – například také možnost všem těm turistům uniknout a Thajsko si užít v naprosté samotě, kterou nenaruší ani davy lidí v podstatě kousek od vás.Fantastickým způsobem, jak relativně levně a bez davů poznat tropickou přírodu Thajska, je pobyt v národních parcích. A pokud si chcete o samotě užít moře a pláže, je naprosto nepřekonatelný mořský kajak.

Pohled z hora na ostrovy, ThajskoPohled z hora na ostrovy, Thajsko

S lodí po thajských ostrovechS lodí po thajských ostrovech

V Thajsku žiji už několik let a na základě mnoha zkušeností mi jako naprosto optimální řešení přijde nafukovací kajak Gumotex Seawave, který je skladný, což velmi oceňuji při jeho dopravě, výborně přenosný, ve vodě stabilní i za velkých vln a silného větru a přitom je dostatečně rychlý. A navíc se mi do něj vejde vybavení na několikadenní cestu.

Mořský Národní park Mu Ko Ang Thong tvoří skupinka 42 vápencových ostrovů a ostrůvků, porostlých hustou vegetací a obklopených tyrkysovou vodou Thajského zálivu.

S kajakem budete v Thajsku všude sami, ThajskoS kajakem budete v Thajsku všude sami, Thajsko

Rozkládá se poblíž ostrovů Ko Pha Ngan a Ko Samui a přestože právě z těchto velmi turistických ostrovů sem každý den míří stovky lidí na denní výlety, je kombinace ubytování v kempu přímo v národním parku společně s mořským kajakem jednoznačně dokonalá, neboť vám umožní se jim vyhnout.

Kajakem po ostrovech v ThajskuKajakem po ostrovech v Thajsku

Ostrůvky hlavní skupiny souostroví leží kousek od sebe, z kempu na ostrově Ko Wua Talap to je na severní ostrov Ko Nai Phut zhruba 10 km pádlování úžasnou scenerií mezi ostatními ostrovy, ostrůvky a skalisky, takže nejedete po otevřeném moři a není naprosto žádný problém si cestou udělat přestávky na opuštěných plážích.

Je ale dobré nezapomenout na příliv a odliv – ta fantastická pláž s bílým pískem může být za několik hodin dva metry pod hladinou. Pokud tedy plánujete zdržet se několik dní, vyplatí se mít tabulku přílivů a odlivů.

Pamatujte na příliv a odliv, ThajskoPamatujte na příliv a odliv, Thajsko

Jak tedy na to? Z pevniny naneštěstí žádná přímá loď do národního parku nejezdí a je tedy třeba jet trajektem do přístavu na Ko Samui. Z vedlejšího přístavu pořádají agentury jednodenní výlety a je možné s nimi domluvit návrat v jiný den. Po doplutí do ústředí národního parku si v kempu postavíte stan (nemusíte mít vlastní, dá se na místě pronajmout) a kromě několika málo turistů, kteří v kempu také stanují, můžete při troše plánování vidět další turisty až při odjezdu.

Nafoukněte loď a ostrůvky Národního parku Mu Ko Ang Thong můžete mít skoro jenom pro sebe.

Ostrůvky ideální pro kajak, ThajskoOstrůvky ideální pro kajak, Thajsko

Phled na thajská zákoutíPhled na thajská zákoutí


23.05.2016, Jan Styblík


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Okradli nás a shořel nám stan. Ale příště jedu zas!
Sponzorováno