HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Na návštěvě u Pamířanů, kteří žijí v horách daleko od civilizace

Na návštěvě u Pamířanů, kteří žijí v horách daleko od civilizace

Stařičká čínská dodávka zastavuje u visutého mostu přes řeku Bartang. Uvolněná dřevěná prkna na konstrukci z železných lan nepůsobí moc stabilně, ale jiná cesta dál není.

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii, říká Bára Gregorová

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů  turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro nás rozpovídala Bára Gregorová z CK Adventura.

Expedice Sněžný leopard 2016: Výstup na Pik Komunismu
Aktuality

Expedice Sněžný leopard 2016: Výstup na Pik Komunismu

Vracíme se do Tádžikistánu na Pik Komunismu (7495 m). Já i Lukáš jsme již na Pamíru byli, v minulosti se nám povedlo vystoupat na Pik Korženěvské (7150 m). Oba bychom se rádi posunuli o krůček blíž titulu Sněžný leopard, proto je cíl výpravy jasný. Všechny síly soustředíme na Komundíru.

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

O policajtech v zemích bývalého Sovětského svazu kolují různé historky, od vymáhání nesmyslných úplatků až po opravdové výhružky vězením či zabavením věcí, auta apod. Než jsme vyrazili do světa, představovali jsme si tedy tyto chlapíky jako nemilosrdné pány s drsným výrazem ve tváři, kteří na nás budou číhat za každým rohem a v žádném případě nám nic neodpustí.

Skialpinistická expedice Pamír 2014: sjezd Pik Četyrjoch (6230 m)

Skialpinistická expedice Pamír 2014: sjezd Pik Četyrjoch (6230 m)

Hlava se Ti motá, tak vysoko jsi ještě nebyl. Výhledy neskutečné, ale zase to šimrání v zádech. Slunce už je nízko, sotva stojíš na úzkém vrcholovém hřebínku, bezpečnější to bude na čtyřech. Teď, že mám nasadit lyže a pustit to dolů po rychle tvrdnoucím svahu?

EXPEDICE SNOW LEOPARD: Srdcová sedma Pik Korženěvská (7105 m)
Aktuality

EXPEDICE SNOW LEOPARD: Srdcová sedma Pik Korženěvská (7105 m)

Čtyři horští vlci odjížděli 17. července 2014 na expedici Pik Komunisma. Všichni čtyři sní tajně o tom, že se jednou promění ve sněžné leopardy a získají prestižní titul Sněžný leopard, kterým byli oceňováni horolezci, kteří vystoupili na 5 sedmitisicových vrcholů bývalého SSSR. A jak se jim při první expedici vedlo?

Tádžikistán je nejoblíbenější zemí bývalého Sajůzu.

Tádžikistán je nejoblíbenější zemí bývalého Sajůzu.

Městské bazary tisíců barev, vůní a chutí, pohostinní lidé, nebetyčné hory a ledovcová jezera zbarvená neuvěřitelnými odstíny. To je Tádžikistán – nejchudší, ale nejkrásnější země bývalého Sovětského svazu.

Jak na víza do střední Asie

Jak na víza do střední Asie

Chcete jet do střední Asie? Zatrekovat ve Fanských Horách, vypravit se na Tian Shan? A víte o tom, že se budou rušit víza? Pokud pojedete dřív, než budou víza zrušená, naleznete zde všechny informace potřebné k jejich získání.