HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii, říká Bára Gregorová

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů  turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro nás rozpovídala Bára Gregorová z CK Adventura.

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Střední Asie láká na nádhernou přírodu bez davů turistů

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Střední Asie láká na nádhernou přírodu bez davů turistů

Většina cestovatelů mířících do střední Asie volí Kyrgyzstán. Jedna tam není potřeba složitě zajišťovat vízum, čeká vás tam krásná příroda a milí místní lidé. Střední Asie ale není jen o Kyrgyzstánu. Co všechno musíte vidět, když se do tohoto regionu vypravíte? Poradí vám zkušený cestovatel Jaroslav Lhota v následujícím rozhovoru.

REDAKCE NA CESTÁCH: V Kyrgyzstánu mě překvapilo, že není tak zahlcen turisty, jak jsem si myslela, říká šéfredaktorka Katka Smolová
Aktuality

Střední Asie stále čeká na turistický boom, zejména mezi Čechy se ale například Kyrgyzstán stává velmi oblíbenou destinací. Proč? Nepotřebujete víza, letenky jsou levné a krásnější hory by člověk pohledal. Šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz Katka Smolová Kyrgyzstán letos v létě procestovala a vy si můžete přečíst, jak se jí tam líbilo.

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

O policajtech v zemích bývalého Sovětského svazu kolují různé historky, od vymáhání nesmyslných úplatků až po opravdové výhružky vězením či zabavením věcí, auta apod. Než jsme vyrazili do světa, představovali jsme si tedy tyto chlapíky jako nemilosrdné pány s drsným výrazem ve tváři, kteří na nás budou číhat za každým rohem a v žádném případě nám nic neodpustí.

Jak na víza do střední Asie

Jak na víza do střední Asie

Chcete jet do střední Asie? Zatrekovat ve Fanských Horách, vypravit se na Tian Shan? A víte o tom, že se budou rušit víza? Pokud pojedete dřív, než budou víza zrušená, naleznete zde všechny informace potřebné k jejich získání.

Končíme hru, začala téct voda

Končíme hru, začala téct voda

Střední Asie netrpí snad přímo hlady, přesto potřebuje velkou pomoc, aby se vydala na cestu za vlastními lepšími zítřky. Pozůstatky sovětské éry lze pomalu odstraňovat podporou vzdělání a vlastní národní identity. Jaké to je působit v dětském domově?