HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kdo jsou Kurdové a co to znamená cestovat do Kurdistánu?

Kdo jsou Kurdové a co to znamená cestovat do Kurdistánu?

V posledních letech Evropa znovuobjevuje Kurdistán. Kurdská problematika se dostává do médií a veřejného prostoru, a to, aniž by spousta lidí vůbec věděla, co to ten Kurdistán je. Vezmeme to tedy od píky a povíme si, co je to Kurdistán, kdo jsou Kurdové a jestli je vůbec možné a vhodné je navštívit.

Irán – tajné tipy na místa, kde turisty zaručeně nepotkáte

Irán – tajné tipy na místa, kde turisty zaručeně nepotkáte

Irán, země, o které se v médiích mluví převážně v souvislosti s možnou válkou proti Izraeli nebo USA. Pokud se ale do oblasti bývalé Perské říše vypravíte, narazíte na mírumilovné obyvatele, kteří by udělali cokoliv, aby turistu pohostili nebo mu pomohli.

Zoroastriánství: Chrámy ohně střeží v Íránu tajemství starého náboženství dávných Peršanů

Když se řekne zoroastriánství, tak si možná vybavíte proroka Zarathuštru a Nietzscheho knihu, ale víte, že tohle prastaré náboženství, je původním náboženstvím Peršanů?

Írán je nádherná země s opravdu nezaslouženě špatnou pověstí. Na Blízkém východě je oázou klidu a pohody

Írán, to nejsou jen tisíce let staré památky, rozsáhlé pouště a šílení taxikáři. Ačkoliv i tyto zážitky stojí za prožití, objevit se toho dá mnohem víc.

FOTOREPORTÁŽ: Po zemětřesení zůstaly v Íránu desetitisíce potřebných, Češi se neodvrátili zády, sbírají peníze i pomáhají na místě!
Aktuality

12. listopadu 2017 zasáhlo Írán zemětřesení o síle 7,3 stupně Richterovy škály a připravilo o život stovky lidí a desetitisícům vzalo střechu nad hlavou. Bylo třeba něco udělat.

ROZHOVOR: Írán není nebezpečný, zajímavý ale rozhodně je, říká cestovatel Jiří Kalát
Aktuality

Cestovatel Jiří Kalát procestoval kus světa – od Aljašky, přes Mexiko, Nový Zéland, Izrael až po velkou část Evropy. Tentokrát se rozpovídal o Íránu – cestovatelsky velmi oblíbené zemi. Co nevynechat a jak poznat místní mentalitu? Na co si dát pozor a co si doopravdy užít? Kromě toho také zve na cestovatelský festival Na@Na.

Osa zla, Írán, Irák a Severní Korea. Dá se po těchto zemích vlastně cestovat? A jaké to je? Tři cestovatelé, tři příběhy.
Aktuality

Prezident George W. Bush označil v roce 2002 tři země za „Osu zla“. Irák, Irán a Severní Korea se tak staly místy s hodně špatným jménem. Přesto jsou lidé, kteří do nich jezdí.

Neskutečný Írán: Na motorce na Střední východ + VIDEO

Neskutečný Írán: Na motorce na Střední východ + VIDEO

A to se nebojíš? Slyšel jsem velice často, když jsem oznamoval můj úmysl vydat se s motorkou na Střední východ. I to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl tuto cestu uskutečnit a nafilmovat. Chtěl jsem ukázat lidem, že se povětšinou není čeho bát, a když člověk používá rozum, je to vcelku bezpečný “výlet”. To, co jsem prožil, ale naprosto předčilo mé očekávání.