HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Po stopách kakaa: Původní kakaový nápoj byl hořký s chilli a kořením

Po stopách kakaa: Původní kakaový nápoj byl hořký s chilli a kořením

Dnes si pod pojmem čokoláda představíte tabulku sladkého potěšení. Kakaové boby, základ čokolády, znali už Mayové. Aztékové je dokonce používali jako platidlo. Za jeden bob jste si mohli koupit například rajče, za deset králíka a za sto služby lehké ženy. Původní recept na kakao neměl se sladkou chutí nic společného.

Putování za historií nejen kostarické kávy + VIDEO

Putování za historií nejen kostarické kávy + VIDEO

Stav se na kafe… Dáš si kávu…? Dokud si nedám ráno kávu, tak na mě nemluv..! Tohle a mnohé další věty určitě už slyšel v životě každý. Proto při cestě do Kostariky nepřehlédněte její kávovou historii.

TOP 7 míst, která navštívit v rajské zahradě světa, na Kostarice

TOP 7 míst, která navštívit v rajské zahradě světa, na Kostarice

Kostarika patří mezi skutečné rajské zahrady. Najdete zde jak tropické pralesy, tak i krásné písčité pláže a více než 100 sopek, z nichž 10 je stále ještě aktivních. Možná si vyberet právě z těchto nejzajímavějších míst.

Kostarika: Praktický rádce na cesty podle délky pobytu, velikosti rozpočtu i způsobu cestování

Jak vidět z Kostariky to nejdůležitější když… máte 10, 14, 21 dní? Na úvod si pojďme říct, že Kostarika je jednoduše překrásná země a kdo ji navštíví, je nadšený jejím přírodním bohatstvím. Říká se o ní, že je to Švýcarsko Střední Ameriky. Ale podle nás má ještě něco navíc. Jsou to nádherné pláže, karibské a tichomořské pobřeží, bohatý podmořský život, majestátní sopky a různorodá fauna a flóra. Je dobře, že si Ticos, jak si říkají Kostaričané, své bohatství uvědomují a přírodu si chrání. Pojďme ale k samotnému cestování a buďme konkrétní.

Kostarika: perla Střední Ameriky
Aktuality

Kostarika: perla Střední Ameriky

Costa Rica v překladu znamená bohaté pobřeží a na žádnou jinou zemi by tento název neseděl lépe. Nabízí tolik nádherných míst k navštívení a tolik aktivit, že i celý měsíc není k návštěvě dostačující. Pro nás je to jedna z nejkrásnějších zemí, které jsme zatím navštívili. A turisticky není tolik komerční jako jiné destinace.

Outdoorové aktivity na Kostarice: Potápění, surfing, rafting či lanovky mezi korunami stromů
Adrenalin

Málokdo ví, že Kostarika je nejen úžasná země z pohledu místních lidí a dokonalé přírody, ale také nabízí nepřeberné množství adrenalinových aktivit. Můžete se zde potápět se žralokem, slaňovat desítky metrů v pralese nebo se učit surfovat na vlnách.

Moje první kostarické surfování: bolelo mě celé tělo, ale přestat nešlo!

Moje první kostarické surfování: bolelo mě celé tělo, ale přestat nešlo!

Kdo by to nechtěl zkusit. Postavit se na prkno, chytit svou první vlnu a prohánět se na surfu po hladině jako ti borci na Hawaii. V televizi to vypadá snadně, ale ve skutečnosti je to fyzicky dost náročná sportovní aktivita. Aktivita, které člověk snadno propadne.

Kostarika: Už jste krmili krokodýla z ruky?

Kostarika: Už jste krmili krokodýla z ruky?

Krokodýl americký je v mnoha oblastech svého výskytu považován za ohroženého a spatřit jej ve volné přírodě je i proto velmi nesnadné. Jednou z mála výjimek jsou břehy kostarické řeka Rio Grande de Tarcoles.