Zapojte se do pomoci tam, kde je nejvíce potřeba! HELP KEMPY 2019

Zapojte se do pomoci tam, kde je nejvíce potřeba! HELP KEMPY 2019

Ptáte se, co jsou to vlastně ty HELP KEMPY? Prostřednictvím HELP KEMPŮ se snažíme vytvářet skupiny dobrovolníků, kteří společně, obvykle ve stejný čas a na stejném místě, pomáhají na poli humanitárních, rozvojových a vědeckých aktivit.

V rámci HELP KEMPŮ máte unikátní možnost zapojit se do pomoci právě tam, kde je nejvíce potřeba. Mimo to také dostanete možnost poznat jiné země a kultury a do hloubky poznat sami sebe. Podívejte se na aktuální HELP KEMPY pro rok 2019.

Help kemp Nepál

Chcete věnovat svůj čas a energii něčemu smysluplnému, a přitom máte dost kuráže a umíte opustit pohodlí svého domova?Pojeďte učit angličtinu do Nepálu!Zapojte se do projektu, který umožňuje nepálským dětem přiblížit se k lepší formě vzdělání a rozšířit si pohled na svět. Vaše působení může být pro život dětí velmi důležité a zároveň vám může navždy změnit pohled na svět a na životní hodnoty.

Pokud je vám alespoň 21 let, a vaše angličtina je na takové úrovni, že budete schopní učit děti ve věku 11–18 let, jejichž angličtina je velmi omezená, vyrazte alespoň na dva měsíce do himálajského předhůří, do regionů Kávré a Ráméčchap necelých 90 km východně od Káthmándú.

Více informací najdete v článku HELP CAMP NEPÁL 2019.

Help kemp Indie

V rozvoji školství a vzdělávání můžete pomáhat i v Malém Tibetu. Hnutí Brontosaurus pomáhá stavět školu ve vesniciMulbekh. Pomáhat jako dobrovolník můžete hned v několika kategoriích.

Jako prázdninový dobrovolník absolvujete čtrnáctidenní výuku nebo pomoc na stavbě začátkem letních prázdnin. Akademický dobrovolník působí tři až sedm měsíců jako běžný nebo projektový učitel s požadavkem na pedagogické zkušenosti nebo vzdělání. Individuálně dlouhý pobyt zaměřený na rozvoj kapacity zaměstnanců školy s požadavkem na praxi v požadovaném oboru/oblasti můžete absolvovat jako odborný asistent. žádané jsou také pozice jako je fotograf/novinář nebo zdravotník.

Cesta do Himálají je úžasnou zkušeností, při které můžetepoznat z blízka kulturu Malého Tibetu a zároveň udělat něco dobrého.

Více informací najdete v článku HELP CAMP INDIE – LADAKH.

Help kemp Indonésie

Výuce angličtiny se můžete věnovat i na ostrově Lombok v Indonésii.OrganizaceKintari foundation zde od roku 2006 podporuje základní a mateřskou školu v Ngolangu, základní školy ve vesnici Sukadana (Petiwung) a vesnici Kuta.

Dobrovolníci pomáhají místním učitelům s výukou dětí (výuka angličtiny, malování, zpěv, hry aj.) na základní škole Ngolang, která byla v letech 2009–2010 zrekonstruována. Střídavě vypomáhají s výukou dětí v Kintari školce – malují, hrají hry. Dobrovolníci učí také ve vesnici Sukadana (Petiwung) a v Petiwungu a Kutě dvakrát týdně také probíhají odpolední kurzy angličtiny pro všechny věkové skupiny od začátečníků až po pokročilé.

Děti díky anglickému jazyku mají možnost dalšího studia a pozdějšího pracovního uplatnění. Kintari foundation navíc učí děti hygienickým návykům a pomáhá zajišťovat lékařskou péči.

Více informací najdete v článku HELP CAMP INDONÉSIE LOMBOK.

Help kemp Gruzie

Help kemp v Thušsku se řídí myšlenkou přispět k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi.

Zapojíte se do údržby a úpravy turistického značení a tras, případně částečného rozšíření některých tras a podle možností dokončení mostu na trase Omalo-Šenako. K účasti nepotřebujete žádné specifické znalosti nebo dovednosti, počítá se především s „dělnickými“ profesemi – nošení kamenů, prosévání hlíny, značení turistických cest, opravy památek.

Základy ruštiny (případně gruzínštiny) jsou výhodou, nikoliv podmínkou. Pracovat budete obvykle od pondělí do soboty, neděle bývá vyhrazena možnostem výletů v Omalo, horské oblasti s „opevněnými vesnicemi“ ze 16.–18. století.

Více informací najdete v článku HELP-CAMP GRUZIE THUŠSKO 2019.

Help kemp Banát

Na cestu do české historie, poznat život krajanů a nádherný kus země na samém konci karpatského oblouku – na rumunsko-srbském pomezí, můžete v rámci help kempu Banát.

Vedle údržby turistických stezek a značení v okolí českých vesnic se budete věnovat také údržbě vodních náhonů a mlýnků poblíž Gerníku. Zapojit se můžete do pomoci přímo v místních rodinách, a to na chodu hospodářství – sklizeň, příprava dřeva na zimu. Zemědělství, které zahrnuje často fyzicky náročné činnosti, je zde základní obživou a většina prací zde probíhá za využití základních nástrojů, jednoduché mechanizace a zvířecí síly.

A nakonec se stanete součástí banátského festivalu, na jehož přípravě se budete spolupodílet.

Více informací najdete v článku HELP CAMP BANÁT 2019.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: