Vysoké Taury: Alpská nádhera, kombinovaná s „magickými momenty“

Vysoké Taury: Alpská nádhera, kombinovaná s „magickými momenty“

Národní park Vysoké Taury je největší chráněnou přírodní oblastí v Rakousku. V Korutanech, na jižní straně Alp, najdou alpinisté i milovníci rekreační horské turistiky zajímavé cíle. Neporušená příroda v národním parku je navíc největším pokladem regionu.

K poznání a vychutnání si všech podob této nenarušené krajiny nabízí národní park velmi oceňovaný program exkurzí. Jmenuje se „magické momenty“ (Magische Momente) a jde o sedm jednodenních výletů, na kterých je návštěvníkům představena chráněná oblast v celé své kráse a zažijí tady opravdu nezapomenutelné chvíle. Pod vedením a dohledem profesionálního průvodce objeví utajená zákoutí mimo hlavní turistické stezky.

Na ledovcovém trekingu (Gletschertrekking) podél ledovce Pasterze, po stopách kozorožců a supů bradatých nebo na grandiózní trase prvovýstupu na vrchol krále Alp Großglockneru s výškou 3.798 metrů, tady všude se sny turistů stanou skutečností. Kdo dává přednost vodní turistice, může prožít šimravý pocit dobrodružství při raftingu na divoké křišťálově čisté vodě řeky Möll. Nebo raději se nechat unášet na kánoi vodami horního toku řeky Drávy, nejdelší alpské řeky s neregulovaným tokem.

Nejširší nabídku průvodců a map Rakouska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Korutany na dosah

Chvíle uvolnění a odpočinku po denních túrách zajistí turistům partneři programu Natur-Aktiv, certifikovaná ubytovací  zařízení, jako ideální základní tábor ve Vysokých Taurech. Hostitelé jsou vždy připraveni prozradit tajné tipy pro výlety a nabízejí další služby přizpůsobené potřebám hostů, jako třeba přepravu, svačinové balíčky nebo zapůjčení vybavení.

Přes oblast národního parku vedou také první etapy dlouhé pěší alpsko-jadranské stezky (Alpe-Adria-Trail), která od úpatí Großglockneru sleduje toky řek přes Korutany, Slovinsko a Itálii až k azurově modrému Jadranu.

S korutanskou kartou národního parku (Nationalpark Kärnten Card) je možné zdarma navštívit mnoho zajímavých míst po cestě. Problém, kde se na trase občerstvit, tady nikdo nemusí řešit. Na srdečné a otevřené hostitele se tu narazí na každém kroku. Servírují chutné pokrmy, připravované z čerstvých místních surovin korutanské alpsko-jadranské kuchyně.

Objevte přírodní ráj na jihu Rakouska – Korutany.

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou. Je jedno jestli jste vyznavači horských túr, zdolávání alpských vrcholků, horské cyklistiky nebo dobrodružství – pro každého se tu najde ta správná trasa uprostřed jedinečných přírodních kulis. Střídá se zde vysokohorská alpská krajina s lehce zvlněnými pahorkatinami. Mezi nimi leží malebná údolí, která lákají k návštěvě především svými teplými jezery s vodou čistou na úrovni pitné, v nichž se tak příjemně relaxuje. Nabídka pokračuje alpskými horskými túrami v Národním parku Vysoké Taury až k cestám odhalujícím jižní cípy Alp. Mírné klima s velkým počtem slunečných hodin, čerstvé místní kulinářské dobroty, to vše je v ceně. Opravdu dobrá adresa pro dovolenou jsou partnerská zařízení programu Natur-Aktiv specializující se na aktivní odpočinek.

Další informace o Korutanech a možnostech trávení dovolené v Národním parku Vysoké Taury najdete na webových stránkách www.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí