TOP 7 nejkrásnějších ostrovů ležících v Indickém oceánu, nechybí Madagaskar, Zanzibar ani Mauricius

TOP 7 nejkrásnějších ostrovů ležících v Indickém oceánu, nechybí Madagaskar, Zanzibar ani Mauricius

Dlouhé pláže, divoké vlny, romantické západy slunce a cizí kultury, jež nám nabízejí nejrůznější poučení, na ostrovech Indického oceánu je život jiný a rozhodně zajímavý.

Naše tipy jsme sestavili a prokonzultovali ve spolupráci s průvodci CK Alvarez, kteří prolezli a prozkoumali snad každý zajímavý kout světa.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

1) Cejlon – ostrov dvou jmen

Dnes se ostrovu, který leží u jižního cípu Indie, říká Srí Lanka, do roku 1972 to byl ale Cejlon. Starší z názvů máme spojený převážně s čajem, a i nyní je ostrov posetý čajovými plantážemi. Od Indie je oddělen dvacetikilometrovým řetězem korálových útesů zvaným Adamův most. Východní pobřeží omývají vody Bengálského zálivu.

Ostrov ovládali Portugalci, Holanďané a Britové, ti sem také převezli značnou část průmyslu, z kterého ostrov žije i nyní. Srí Lanka okouzlí návštěvníky svými plážemi, krásnou přírodou, ale i památkami čtyř velkých náboženství, kterými jsou buddhismus, hinduismus, křesťanství a islám. Každý správný věřící by měl každý rok vystoupit na horu Šrí Pada (2 224 m n. m.) kde se nachází otisk chodidla, křesťané a muslimové věří, že patří Adamovi, buddhisté Buddhovi a hinduisté Šivovovi.

Krásy Srí Lanky můžete prozkoumat na zájezdu CK Alvarez Cejlon – tropický ráj zvířat s plavbou na Maledivách.

2) Madagaskar – domov lemurů

Jen kousek od Afriky, na jihovýchod od kontinentu, můžeme najít Madagaskar. Tento čtvrtý největší ostrov planety nabízí nepřeberné množství zážitků i nádherných míst k prozkoumání. Mezi nimi najdeme například národní park Montagne d´Ambre, přírodní rezervace Tsingy de Bemaraha, nebo vesnici Ilakaka. Pokud by velký ostrov nestačil, je možné se vypravit na menší opuštěnější ostrůvky jako ostrovy Nosy Be a Sainte-Marie. Z flory není možné přehlédnout místní baobaby a z fauny zase všude se hemžící lemury.

Na „ostrov lemurů“ se můžete podívat se zájezdem CK Alvarez Nepoznané krásy Madagaskaru.

3) Mauricius – tolerance je základ prosperity

Směrem na východ od Madagaskaru najdeme malý ostrov jménem Mauricius. Turistům nabízí především nádherné pláže, poklidnou atmosféru a ideální místo k lenošení. Ostrov je vulkanického původu o rozloze 1 865 km², jeho pobřeží měří 330 km a obklopuje ho nádherný korálový útes. O nadvládu nad Mauriciem se přely mnohé evropské mocnosti, stejně jako zástupci různých náboženství, po každém z nich na něm něco zůstalo. V dnešních dnech žijí všichni ve vzájemném respektu, jelikož velice dobře vědí, že konflikty turismu neprospívají.

Více se o ostrově můžete dozvědět na zájezdu CK Alvarez Poznávací zájezdy na Mauricius.

4) Andamany – stovky ostrovů k prozkoumání

Souostroví tvoří přes 530 ostrovů, z nichž jen pět je trvale osídlených a to Severní Andaman, Střední Andaman, Jižní Andaman, Malý Andaman a Severní Sentinel. Velké množství „neprozkoumaných“ ostrovů tak přímo volá po objevitelských dobrodružstvích. Ale „pozor“, na ostrovech ještě před sto lety žili lidojedi a Britové sem sváželi z celé Indie trestance do vězení Cellular Jail. Andamany nabízejí ráj pro rybáře, je možné zde chytit až padesátikilové kranase nebo tuňáky, s stejně tak si na své přijdou milovníci šnorchlování a potápění.

Tajemství Andamanských ostrovů můžete objevovat na zájezdu CK Alvarez Za přírodou Indie a Andamanské ostrovy.

5) Zanzibar – dva v jednom

Název Zanzibar v sobě ukrývá dva ostrovy, Unguja (1 658 km²) a Pemba (984 km²). Společně pak s Tanganikou tvoří stát jménem Sjednocená republika Tanzanie, zkráceně jen Tanzanie. Jelikož byl ostrov po několik staletí součástí Osmanského sultanátu, ponechal si „blízkovýchodní“ atmosféru a návštěvník si tak může vychutnat vodní dýmku na bělostné pláži spolu s vynikajícím čajem. Krásný je už například Stone Town, tedy staré město metropole Zanzibar, kde má turista možnost poznat rozmanitou kulturu tohoto nádherného ostrova.

Na ostrov vyražte se zájezdem CK Alvarez Pohodový Zanzibar.

6) Seychely – vzdálený soused

Nejbližší obydlené území od Seychel je 800 kilometrů vzdálený Madagaskar. I pro svoji odloučenost od ostatního světa, čekal na své „objevení“ evropskými mořeplavci až do 18. století. Cestovatele sem lákají především nádherné pláže, klid a pohody, čisté moře a dechberoucí žulové útesy. Souostroví se skládá ze 115 malých ostrovů, část z nich je tvořena žulovými skalisky a zbytek jsou ploché korálové atoly.

Na zájezdu CK Alvarez Seychely – neobjevený ráj na zemi se můžete o kráse souostroví přesvědčit sami.

7) Komory – do jícnu sopky

Komorský svaz, jak se oficiálně Komory nazývají, je federací tří (ze čtyř) vulkanických velkých ostrovů komorského souostroví (Ngazidja, Nzwani a Mwali, francouzsky Grande Comore, Anjouan a Mohéli). Leží mezi Mosambikem a Madagaskarem. Jedna z nejzajímavějších aktivit se nachází na Grande Comore a je jí výstup na jednu z největších aktivních sopek na světě jménem Karthala (2 360 m n. m.).

Panenské ostrovy východní Afriky, tak se jmenuje zájezd CK Alvarez na němž můžete poznat Komory, ale i další perly Afriky.

CK Alvarez patří mezi odborníky ve svém oboru. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Pokud chcete relaxovat v tropickém ráji, poznávat hory nebo starověkou kulturu, u CK Alvarez budete vždy správně.

Zkušenosti čtenářů

pavel magda

chtel jsem se zeptat jestli bi se dala sehnat prace na madaskaru nebo na jinich otrovech v okoli dekuji za odpoved magda

Pavel Gramotný
pavel magda:

pavel magda: můžeš tam coby misionář vyučovat pravidla českého pravopisu, ty negramotný blbče:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: