TOP 7 míst severního pobřeží Dominikánské republiky, o kterých v katalozích cestovních kanceláří nepíšou

TOP 7 míst severního pobřeží Dominikánské republiky, o kterých v katalozích cestovních kanceláří nepíšou

Chystáte se na dovolenou do Dominikánské republiky a nevíte kam? Nenechte se zlákat na lenošení v Punta Cana a prozkoumejte tento exotický stát i tak, jak to v katalozích cestovních kanceláří nepíšou!

Ze stránek cestovních kanceláří se na vás hrnou ze všech stran lákavé nabídky dovolené v Punta Cana a Bayahibe na jihu Dominikánské republiky. Obrovským lákadlem jsou překrásné bílé pláže, Karibské moře a luxusní hotely se servisem all inclusive, které vám splní veškerá očekávání od vaší „válecí“ dovolené. Pokud ale máte v sobě ducha dobrodruha a rádi poznáváte zajímavá místa během svých cest, určitě se vydejte na severní pobřeží této krásné země, kterou jsme si zamilovali i my a stala se pro nás naším novým domovem.

Severní pobřeží Dominikánské republiky je neskutečně rozmanité a má rozhodně co nabídnout. Vedle krásných plážích a palmových hájů, nabízí tato oblast skryté přírodní klenoty a má nejlepší sportovní podmínky v zemi. Vybrat sedm nejkrásnějších míst severního pobřeží je pro mě nadlidský úkol, co člověk to jiný názor. Přináším vám ochutnávku míst, která stojí rozhodně za návštěvu. Třeba si pak toto místo tak zamilujete, že nebudete chtít jet na dovolenou jinam.

1. Cesta za osvěžující lagunou ve skalách Tainů

Jedním ze skrytých klenotů je sladkovodní laguna Dudu s tyrkysově průzračnou vodou, která dostala svůj název od náčelníka indiánského kmene, který tehdy ve skalách žil. Je skvělým osvěžujícím přírodním koupalištěm, kde si užijete relaxování v lázních Pozo de los Caballos, které těsně sousedí s lagunou Dudu, adrenalinový seskok ze ziplinu nebo potápění v jeskyních. Milovníci speleopotápění (ponory v jeskyních) jsou tu nadšeni, že mohou při podvodní exkurzy prozkoumat hned několik tunelů spojující tyto dvě sladkovodní jezírka.

2. Ráj uprostřed oceánu – Paradise Island

Ne nadarmo dostal tento ostrůvek název Paradise Island a je místem, který prostě musíte vidět! Záměrně používám pojem ostrůvek, protože se jedná jen o malý, pár metrů dlouhý, písečný atol, kam se dostanete s místními na motorovém člunu. “Jééé, to je krása!“, „… tak tohle je ráj!”, to si musí při prvním pohledu říct snad každý. Na ostrůvku je jen pár stánků, v jejichž stínu si můžete odpočinout nebo popíjet lahodný samozřejmě rumový nápoj a vychutnávat si ten úžasný výhled po okolí. Paradise Island je také exkluzivním místem pro šnorchlování a objevování nádherného podmořského světa. Rybičky vám tu budou doslova zobat z ruky.

Nejširší nabídku průvodců a map Dominikánské republiky (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

3. Adrenalinové zdolávání vodopádů Damajagua

Pokud milujete akce a adrenalin, tak se pojďme vydat za dobrodružstvím na vodopády Damajagua! Damajagua je přírodní rezervace uprostřed tropického pralesa nedaleko Puerto Plata. Jedná se o unikátní systém 27 vodopádů, ze kterých se dá skákat, sjíždět jako na klouzačce nebo slézat do studených lagun. Vybaveni záchrannou vestou, helmou a obuví do vody si se zkušeným průvodcem užijete skvělou akci plnou proplouvání průzračnou řekou, vzrušujícími seskoky a plavání mezi skalními stěnami v panenské přírodě. Jo ale počkejte, určitě si nezapomeňte vzít s sebou foťák do vody a všechno si zdokumentovat, protože je to skvělý zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

4. Ráj vodních sportů – Cabarete

Cabarete je přímořské městečko, které se proslavilo až v posledních letech zejména kvůli skvělým podmínkám pro provozování vodních sportů. Na své si zde přijdou nadšenci do surfování, kiteboardingu, windsurfingu či stand up paddle surfingu. Díky vynikajícím podmínkám se stalo Cabarete místem konání unikátního šampionátu v extrémních vodních sportech, které přitahuje návštěvníky z celého světa a je jedineční právě tím, že se zde utkávají soutěžící o titul „Krále vln“ hned ve čtyřech sportovních disciplinách: surfing, windsurfing, kitesurfing a stand up paddle surfing.

5. Playa Grande – jedna z nejkrásnějších pláží

Pláž Playa Grande v Dominikánské republice rozhodně stojí za návštěvu. Dlouhá a široká pláž se zlatohnědým pískem a tyrkysovou vodou je hustě lemována palmami. Svou jedinečnost dotváří skalnaté útesy vybíhající pro stranách pláže do oceánu. Playa Grande je také jedeno z nejlepších míst, kde si můžete na pláži vychutnat čerstvé ryby, které se grilují přímo na zakázku. Hned vedle Playa Granda je její ukrytá sesterská pláž Playa Preciosa, která je nádhernou romantickou opuštěnou pláží bez lehátek, obchůdků a restaurací.

Máte rádi exotiku s koupáním na opuštěných plážích s bílým pískem? Další z tajných tipů na exotický ráj je ostrov Mauricius v Indickém oceánu. Přečtěte si reportáž Michaely Gladišové Mauricius – ostrov, kde si každý najde to své!

6. Jediná lanovka v Karibiku je v Puerto Plata

Ve městě Puerto Plata najdete jedinou lanovku Karibiku, které si tu říká Teleférico, se kterou vyjedete na nejvyšší horu v okolí Pico Isabel de Torres. Z horní stanice lanovky se vám naskytne exkluzivní výhled na přístavní město, tropické lesy a celé přilehlé okolí. Určitě stojí za to se projít botanickou zahradou a vychutnat přírodní krásy a klid této zahrady. Velkým lákadlem je rovněž malá replika sochy Krista Spasitele v Rio de Janeiru. Fotka s touto sochou rozhodně nesmí chybět ve vaší sbírce fotek z Dominikánské republiky. Město Puerto Plata nabízí také koloniální architekturu, náměstí neboli Park Central, muzeum larimaru a jantaru a místní lihovar Brugal. V neposlední řadě si můžete vychutnat koncert v amfiteátru s výhledem na Atlantský oceán nebo navštívit pevnost Fortaleza San Felipe z 16. století.

7. Pláž Playa Diamante

Ukrytým malebným místem je nádherná malá pláž Playa Diamante, která je jako vystřižená z obrázků cestovatelského časopisu a nabízí relax v průzračných, klidných a mělkých vodách této překrásné zátoky mezi skalami ústící do Atlantiku.

Nejsme cestovní kancelář, jsme česká rodina Aranyossy s malými dětmi (Tomáš, Jana, Štěpánek a Šimonek) žijící trvale na severním pobřeží Dominikánské republiky. Pomůžeme vám s pohodovou dovolenou v Dominikánské republice v oblasti Puerto Plata a měst Sosúa a Cabarete. Nebaví Vás trávit čas jen v uzavřeném hotelovém komplexu a přejídat se servisem all inlusive? Vydejte se do Dominikánské republiky. Jsme tu pro Vás! Milujeme moře, šnorchlování, kiteboarding, turistiku, zdravý životní styl a také trochu toho dominikánského rumu :)Nabízíme ubytování v soukromí. Vydat se s námi můžete na poznávací výlety za krásami a rozmanitostí severního pobřeží Dominikánské republiky. Sledujte nás i na Facebooku Dominikánská republika.

Zkušenosti čtenářů

Lucinka

Nic se nevyrovná dovolené v Dominikánské republice. Jezdíme tam už třetím rokem a nemůžeme se nabažit 😀 Vyzkoušeli jsme destinace Punta Cana, Cap Cana, a Samaná. Na další rok už máme rezervovaný pobyt v Sosua, jela bych už nejradši teď 🙁 😀 Ale kdo si počká, ten se dočká 😛 A kdo je stejně tak natěšený jako já – https://www.nacesty.cz/dominikanska-republika tady opravdu ví, co nabízí. Volám před každým výběrem dovolené, kam bychom se měli vydat a nikdy jsme nebyli zklamaní, ba opravdu naopak velmi potěšení 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí