HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Špicberky 2007 (3) Přesun na výchozí místo

Špicberky 2007 (3) Přesun na výchozí místo

Dnes ráno jsme v klidu vstali a vydali se na snídani (která byla výborná, čímž nás majitelé ubytovny velmi příjemně překvapili) s tím, že dnešní program v pohodě stíháme. Sice to byla nakonec pravda, akorát že vše vyšlo na minutu přesně a nezbyla nám vlastně ani chvíle volna.

Datum: 12.03.2007

Poloha: 78°15’N, 17°58’E, údolí Sassendalen

Nadmořská výška: 74 m

Vzdálenost: 62 km [na skútrech]

Počasí: zataženo, mírné sněžení, vítr 3 m/s, -8 °C

Nálada: startovní

Clen expedice Petr Pavlicek

Dnes jsme stihli zařídit pušky a ostatní bezpečnostní opatření na výpravu, vybrat si psa společníka, dohodnout se na nové trase naší cesty (stále na východ, ale vrátíme se okruhem z jihozápadu), dokoupit vybavení – např. ledovcový šroub na uvázání psa, až budeme stanovat na ledu, a navštívit zástupce místního guvernéra.

Tento milý člověk (jako ostatně většina místní populace) nám předal povolení a oznámil nám, že tento rok jsme první výprava na východní pobřeží. Popřál nám hodně štěstí a varoval před medvědy a omrzlými končetinami, pročež máme být opatrní a taktéž si sušit boty a ponožky

každý večer, což jsme mu rádi slíbili.

Pak už následovalo finální zabalení saní a dvouhodinový přesun na sněžných skútrech na výchozí místo naší výpravy téměř na východním konci údolí Sassendalen.

Teď už ležíme v našem prvním táboře v teplých spacácích a těšíme se na zítřek. Venku poletuje sníh, náš nový společník pes Zan spí venku ve sněhovém pelíšku, který jsme pro něj vykopali, a venku je naprostý klid a ticho. Doufáme, že to takto zůstane až do rána.

Dobrou noc.

Více informací o expedici a diskusní fórum najdete na www.cestynasever.cz , odkud byl tento text převzat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí