Špicberky 2007 (2) Jdeme do velkoměsta čítajícího 1200 Špicberčanů

Špicberky 2007 (2) Jdeme do velkoměsta čítajícího 1200 Špicberčanů

Nejlépe se píše v hezky vytopené hospodě při správně vychlazeném pivku. Což znamená, že příštích jedenáct dní se nám už tak příjemně psát nebude. Této příjemné večerní kratochvíli předcházelo ranní vyjednávání o nadváze na letišti v Oslu (náš vrozený šarm nám ušetřil u místní pracovnice SAS přes 30 kg z celkových 110 kg nadváhy po 40 NOK/kg), skoro tříhodinový přesun letecky do Tromso, kde jsme se setkali s naším dalším účastníkem expedice Petrem, a následně do zasněženého Longyearbyerdenu – místního velkoměsta čítajícího celých 1200 Špicberčanů.

Longyearbyen
Datum: 11.03.2007
Poloha: Longyearbyen
Počasí: polojasno, -8 °C

Nálada: příletová

Zcela nepolárnicky jsme se ubytovali v jedné z místních ubytoven s veškerým komfortem včetně horké sprchy, přebalili výbavu a jídlo do saní, a skončili v místní skvělé restauraci Kroa Pub, cca 3 km od naší ubikace, což byl zatím náš nejdelší přesun pěšky 🙂

Zítra ráno jedeme vyzvednout psa obranáře, pušky a povolení od místního guvernéra – Syssellmana, který nám poskytne nejnovější informace potřebné k naplánování trasy naší výpravy, protože podle zpráv od zdejších ostřílených vlků, ani moře na východě není natolik zamrzlé, abychom se po něm mohli pohybovat, nebo se na led vůbec dostat.

Jak vidíte, život polárníka je plný překvapení a nečekaných zvratů. 
Jedinou jistotou pro nás, hrdé Čechy, je vychlazené pivko ve vytopené místní hospodě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí