Špicberky 2007 (10) Výlet po zasněžených kopcích

Špicberky 2007 (10) Výlet po zasněžených kopcích

Přestože máme v podstatě odpočinkové dny, dnes jsme utahaní jak koně. A pevně doufám, že dopíšeme tuto zprávu dřív, než usnu. Ondra nás totiž dnes protáhl po okolních kopcích, prý nalehko jen takové malé kolečko, které nakonec mělo asi 35 km s převýšením 700 m.

Tuleni pasy

Datum: 20.03.2007

Poloha: Longyearbyen

Počasí: -20 °C, tlak 1018 hPa, rosný bod optimální, lepší počasí jsme

si prostě nemohli přát

Délka trasy: 35 km

Nálada: výletní

Nebyl by to až takový výkon na běžkách nebo skialpech, ale na našich lyžích s vázáním, které je uzpůsobené hlavně pohybu po rovných pláních, to bylo celkem náročné, zejména pro naše kotníky. Navíc Vašek má měkké polárnické boty, které neposkytují žádnou oporu, takže ve volném vázání je prakticky nemožné sjet jakýkoliv svah… Pozitivem byly ale tulení pásy, které nám jinak pomáhají utáhnout těžké saně, a stoupání do příkrých svahů byla s nimi úplná hračka, viz foto.

Večer jsme dorazili domů, mrkli na Internet, uvařili si večeři, vysprchovali se (tento luxus si teď dopřáváme pravidelně) a už je zase noc a píšeme Vám, což děláme moc rádi, protože nám i Vy hezky píšete.

Zítra se těšíme na výlet se Zanem, a on se těší určitě na nás, protože dnes jsme procházeli kolem jeho obydlí a na zavolání nás radostně vítal.

Tak teď už tedy vážně dobrou noc.

Více informací o expedici a diskusní fórum najdete na www.cestynasever.cz, odkud byl tento text převzat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí