Smartwings v létě přichází se čtyřmi destinačními novinkami

Smartwings v létě přichází se čtyřmi destinačními novinkami

Na léto 2024 rozšiřuje letecká společnost Smartwings své lety o nové destinace – Athény, Brindisi, Ponta Delgada a La Palma.

Největší azorský ostrov – São Miguel

Do města Ponta Delgada na jednom z portugalských ostrovů míří nejvíce leteckých spojů. Od 26. dubna 2024 navíc bude možné letět dvakrát týdně přímým letem z Prahy! Ptáte se, co při návštěvě ostrova nevynechat? Pojďme na to!

Přímo z Ponta Delgady vyplouvá několik lodí, které vyráží na pozorování velryb a delfínů. Tahle atrakce je téměř povinností při návštěvě São Miguel. Nejlepším obdobím pro pozorování velryb je jaro, i přesto však není nikdy 100% zaručeno, že nějaké velryby spatříte.

Pro pohyb po zbytku ostrova si rozhodně půjčte auto, abyste si São Miguel mohli celý objet podél pobřeží, a vidět tak nespočet krásných vyhlídek. Zajeďte taky přímo do kaldery, kterou způsobila sopečná činnost u jezer Lagoa AzulLagoa Verde, kterým se přezdívá modré a zelené oko, a nevynechejte ani Lagoa di Fogo – Ohňové jezero. Mnohem více tipů najdete v našem starším článku.

Podívejte se, kdy Smartwings létají na ostrov São Miguel
Utajená oblast Estacado Lombardos nápadně připomíná filmový Jurský park, Azorské ostrovy. Foto: Hana Šormová
Utajená oblast Estacado Lombardos nápadně připomíná filmový Jurský park, Azorské ostrovy. Foto: Hana Šormová

Nejširší nabídku průvodců a map Azorských ostrovů (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Athény, Řecko

31. května 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení mezi Prahou a řeckými Aténami. Do hlavního města Řecka budou Smartwings létat dvakrát týdně, v pondělí a pátek. Atény jsou již 13 řeckou destinací, kam budou pravidelné linky Smartwings během letního letového řádu 2024 směřovat.

Jedno z nejstarších měst na světě oplývá spousty památkami, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Kdo taky neslyšel o Akropolis, Agoře, nebo o Chrámu Dia Olympského? I pokud vás historie příliš nezajímá, tohle je zkrátka místo, které by měl každý navštívit a nasát atmosféru dávné historie.

Kdy se Smartwings do Athén?
Athény. Zdroj: Pixabay
Athény. Zdroj: Pixabay

Brindisi, Itálie

Na samotném jihu Itálie najdete krásné přístavní město s římskými ruinami a středověkými památkami. Castello Alfonsino di Brindisi je vstupní branou do přístavu Porto di Brindisi, odkud vyplouvají lodě do Řecka, a Castello Svevo di Brindisi v centru města je dnes využíván jako velitelství námořnictva. 3. června 2024 bude zahájen provoz pravidelné linky z Prahy do italského Brindisi (2x týdně).

Letím se Smartwings do Brindisi
Brindisi. Zdroj: Pixabay
Brindisi. Zdroj: Pixabay

La Palma, Kanárské ostrovy

Návštěvou jediného ostrova si lze splnit celou řadu cestovatelských snů. Na malém území se nachází písečné pláže i strmé útesy, banánové plantáže, palmové háje, kopce porostlé voňavými vavříny či jedlými kaštany, rozsáhlé vinice, hluboké kaňony, vodopády, řada ostrých a majestátných hřebenů hor i aktivní vulkány. Více o La Palmě si můžete přečíst v našem starším článku.

4. června Smartwings zahájí provoz pravidelné linky z Prahy již na 5. Kanárský ostrov. Lety na ostrov La Palma budou provozovány každé úterý. Podívejte se, kdy můžete letět vy.
Pohled do rozsáhlé kaldery z vrcholu Roque de los Muchachos. Foto: Michal Kroužel
Pohled do rozsáhlé kaldery z vrcholu Roque de los Muchachos. Foto: Michal Kroužel

Smartwings má pravidelné lety do více než 80 destinací nejen v Evropě, tak prozkoumejte, do jaké země se s nimi můžete podívat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: