Santorini: Nejromantičtější ostrov Řecka musíte zažít na vlastní kůži

Santorini: Nejromantičtější ostrov Řecka musíte zažít na vlastní kůži

Ať se vydáte na pevninskou část Řecka nebo na jeden z mnoha řeckých ostrovů, všude vás budou lákat pohlednice a suvenýry s obrázkem Santorini, o němž se říká, že je nejznámějším, nejromantičtějším a nejvíce fotogenickým ostrovem Řecka. Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami.

Santorini leží na pomyslné hranici Egejského a Krétského moře, většina turistů se na ostrov vydává na jednodenní výlet, avšak při večerním návratů všichni do jednoho litují toho, že nemohou na ostrově strávit více dní. Přitom Santorini nabízí i možnost několikadenní dovolené.

Sanotorini se pyšní úchvatnou architekturou i zajímavou historií

Hornatý ostrov dá skvěle vyniknout bělomodrým domkům a kostelíkům, které jsou pro Santorini tolik typické. Kromě modrých střech ale mnohé láká ostrov i svou minulostí. Zhruba 1500 let před Kristem došlo k výbuchu a původní ostrov Strongylé byl zničen, na jeho místě vznikl obrovský kráter, dnes známý jako Santorini. Někteří lidé navíc věří, že na místě dnešního ostrova se kdysi nacházela bájná Atlantida, bohužel ale žádné vědecké poznatky tuto teorii zatím nepotvrdili.

Pokud se na ostrov dostanete, pak vaše první kroky musí jednoznačně vést do města Oia. Právě toto městečko je známé ze všech pohlednic, fotografií a suvenýrů. Součástí města ve skále jsou hotely a penziony, ze kterých se turistům naskýtá jedinečný výhled přímo na moře. Najdete tu jak ubytovací zařízení, tak i restaurace, kavárny, domky místních, kostely a větrné mlýny, přičemž všechny stavby jsou bílé s modrou střechou. Obdobnou podívanou vám pak nabídne i hlavní město Fira.

Řecko skutečně nenabízí romantičtější ostrov, než je Santorini. Pokud byste ale chtěli romantické chvíle ještě zdokonalit, pak si nesmíte nechat ujít východ či západ slunce, taková kouzelná podívaná vám utkví v paměti na hodně dlouho.

Nejširší nabídku průvodců a map Řecka (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Jaká jsou nejoblíbenější letoviska a pláže na Santorini?

Mezi oblíbená letoviska na ostrově patří Imerovigli, Kamari, Oia a Perissa, kde najdete jak rodinné penziony, tak i luxusní hotely, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Jen je nutné především v hlavní sezóně počítat s trochu vyššími cenami. U většiny hotelů nechybí vlastní pláž s lehátky a slunečníky, mnoho ještě krásnějších pláží ale najdete i mimo resorty, mezi ty nejoblíbenější patří například Red Beach nebo Perivolos.

Pokud by vás Santorini přeci jen po týdenní dovolené omrzelo, můžete se vydat na další ostrovy, které jsou stejně jako Santorini součástí souostroví Kyklady, a to ať už na Mykónos, Milos, Paros nebo Ios. Všechny ostrovy mají co nabídnout, žádný z nich tak nebude špatnou volbou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí