HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

DROGY V ZEMÍCH SVĚTA

Marihuana, hašiš, opium, qat nebo třeba betel. Pravdou je, že mnoho cestovatelů občas nějakou tu drogu vyzkouší.

Rádi bychom zde vytvořili průvodce o drogách v jednotlivých zemích světa. A protože s drogami bývají spjaty různé problémy, chceme čtenářům poradit, jak se potížím vyhnout.

Máte zkušenosti a rady? Podělte se s nimi v diskusích pod jednotlivými články nebo nám napište na katka.smolova(@)hedvabnastezka.cz. Vaše příspěvky zveřejníme anonymně :)Betel - slintám, slintáš, slintáme. A hlavně všichni!

Betel - slintám, slintáš, slintáme. A hlavně všichni!

 

 

 

Drogám, vyjma alkoholu, se snažím důsledně vyhýbat. Jenže betel je v Bangladéši skoro stejně běžný jako čaj. Žvýkají všichni. A chce-li baťůžkář zapadnout a "nedělat Zagorku", nezbyde mu nic jiného, než přijmout pozvání na žvýkací sousto. Jak dopadne?

Nejoblíbenější drogy světa

Nejoblíbenější drogy světa

 

Člověk je nesmírně vynalézavý, když se jedná o to, jak si zpříjemnit a užít život. Nejinak je tomu i s drogami, kterých jsme za tisíce let své existence vymysleli opravdu požehnaně. K některým se ale pořád vracíme.

Drogy v Íránu: suchá země a hašišová sekta v Qazvinu

Írán je oficiálně země, která zakazuje a přísně trestá požívání alkoholu a drog. Zatímco na alkohol možná narazíte, drogám se vyhněte obloukem.

Drogy v Indii: Hašišová vesnice v novém století

Vesnice Malána, známá výrobou velmi kvalitního hašiše v horách indického Himáčalpradéše, je natolik izolovaná, že si její obyvatelstvo zachovalo vlastní způsob samosprávy a velice specifické zvyklosti. Pro cizince je obtížné získat povolení ke vstupu... Alespoň tak zněl popis v průvodci, který mě lákal k návštěvě prapodivné vesničky v nadmořské výšce zhruba 2625 metrů. Skutečnost však byla trochu jiná.

Drogy v Laosu: opium od babičky

V některých zemích světa je velmi snadné sehnat drogy, to však neznamená, že je to zákonné a bezpečné. Horské národy kouřící opium byly nuceny vzdát se své drogy a Laosem se nyní točí mnohem nebezpečnější amfetamin.

Drogy v Thajsku: tráva, pilulky, opium a vězení

Přestože Thajsko zná většina cestovatelů jako mírumilovnou usměvavou zemi, kvete tu obchod s drogami, do kterého se můžete nebezpečně zaplést. Někteří z nás drogy dokonce sami pokouší a vyhledávají. Jaké jsou vaše zkušenosti?


CESTOVATELSKÝ TWEET

Na cestách člověk nepoznává jenom cizí kultury, ale především sám sebe.