Průvodce po plážích japonského souostroví Okinawa. Kam se vydat?

Průvodce po plážích japonského souostroví Okinawa. Kam se vydat?

Pláže souostroví Okinawa byste v Japonsku rozhodně neměli vynechat. Které z nich jsou ty nejkrásnější?

Plánujete-li dovolenou v Japonsku a patříte-li zároveň k milovníkům písečných pláží, vodních radovánek a romantických západů slunce, pak určitě nesmíte při svých toulkách po zemi vycházejícího slunce opomenout navštívit souostroví Okinawa. Tento tropický ráj, jenž svým návštěvníkům nabízí možnost navštívit jedny z nejhezčích pláží v Japonsku a jehož poklidná atmosféra přímo kontrastuje s hektickým způsobem života zbytku Japonska, se nachází v Tichém oceánu, zhruba dvě a půl hodiny letu z Ósaky.

Pláž Manza (ostrov Okinawa)

Pokud při svých výletech dáváte přednost ikonickým scenériím, pak pláž Manza je přesně to, co na Okinawě hledáte. Malebná písečná pláž v centrální části ostrova, nad níž jako ostříž bdí hotelový komplex ANA InterContinental Manza Beach Resort, nabízí vstup zdarma pro všechny své návštěvníky, parkovné pak činí 1000¥ (200 Kč) na automobil/den. Areál pláže nabízí zábavu jak pro velké, kteří si zde mohou vyzkoušet například parasailing či paddleboarding, tak malé, na které naopak čeká vodní nafukovací hřiště.

Pláž Tojosaki Čura SUN (ostrov Okinawa)

Vydáte-li se autem z Nahy, hlavního města Okinawy, směrem na jih k přímořskému parku Tojosaki, narazíte zhruba po 15 minutách jízdy na 700 metrů dlouhou pláž Tojosaki Čura SUN, která není příliš turisticky známá, ovšem místní obyvatelé ji považují za jeden z utajených skvostů Okinawy. Pláž je jako stvořená pro aktivní způsob trávení Vaší dovolené. Zahrát si zde můžete například plážový volejbal či fotbal a po pořádném výkonu si můžete ugrilovat něco dobrého v jednom z grilovacích stanů, které jsou na pláži k dispozici k zapůjčení. Sport, grilování a nádherný západ slunce, to vše na jednom místě!

Rozhodnete-li se vydat se prozkoumat krásy této pláže, jeďte z Nahy po silnici 331 a pokud možno, na cestu vyrazit dopoledne, abyste měli dostatek času k navštívení několika velmi zajímavých míst po nedlouhé cestě. Doporučujeme zastavit se v parku Šiosai, který leží hned u silnice a ke kterému dojedete po asi deseti minutách cesty. Tento park poskytuje neobyčejně nádherný výhled na moře a na okolní pláže Okinawy. Budete-li mít dostatek času, rozhodně se nezapomeňte zastavit také v Okinawa Outlet Mall Ašibinaa, kde si můžete vychutnat místní speciality v jednom z mnoha pouličních stánků.

Poté, co si do sytosti užijete plážové zábavy a vydáte se na cestu zpět do hlavního města Okinawy, se určitě zastavte ještě na přilehlý ostrůvek Senaga, který byl označen jako jedna z osmi nejscéničtějších míst jižní Okinawy. Je zde k vidění bezpočet historických lokalit, jako například hrad Gušuku, nebo tzv. kámen plodnosti Kodakara iwa na jihu ostrova.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Pláž Emerald (ostrov Okinawa)

Na severu Okinawy, v blízkosti zábavního parku Ocean Expo Park a akvária Čuraumi (jedno ze tří největších akvárií na světě), se nachází pláž Emerald, která podle oficiálního žebříčku japonského Ministerstva životního prostředí patří mezi 100 nejlepších a nejčistších pláží v Japonsku.

Za ideální čas pro návštěvu okinawských pláží je považováno období mezi květnem a říjnem, kdy teplota vody dosahuje 30 °C. Rozhodnete-li se však pro návštěvu Okinawy mimo výše uvedené měsíce, stále na Vás bude čekat moře, jehož teplota neklesne pod osvěžujících 20 °C.

Pokud se chystáte do Japonska, přečtěte si rozhovor s Pavlou Tsuji, která v Japonsku dlouhodobě žije. Je plný tipů o tom, co nevynechat a zažít, které v průvodcích nenajdete.

Pláž Zampa (ostrov Okinawa)

Pláž Zampa se nachází v centrální části ostrova Okinawa a její návštěva i parkoviště jsou návštěvníkům přístupné bez jakýchkoliv poplatků. Pláž těží z blízkosti korálového útesu (největšího v souostroví Okinawa), díky čemuž se zde netvoří velké vlny a pláž je tak skvělým místem pro rodiny s malými dětmi.

Dospělí naopak jistě ocení opravdu širokou nabídku doplňkových aktivit, jako je například potápění, jízda na vodních lyžích či dračích lodích. Pro děti je zde dostupný Cape Zampa Ikoi Plaza, kde najdete hned několik moderních dětských hřišť a prolézaček, dospělé může zase zaujmout modernistická kaple Aqua Grace Wedding Chapel s ikonickým výhledem na moře skrz prosklenou zdobenou zeď, či možnost cyklistického výletu k majáku na břehu mysu Zampa.

Pláž Aharen (ostrov Tokašiki)

Ani ne 30 km západně od Okinawy leží ostrov Tokašiki, který je snadno přístupný pomocí lodní dopravy z Nahy. Cesta mezi ostrovy trvá přibližně 35 minut, což dělá z Tokašiki ideální cíl pro Vaše jednodenní výlety. Zdejší písečné pláže většinou nebývají tolik přeplněné, takže představují vítanou zastávku pro všechny, kteří kromě těla rádi relaxují i svou mysl.

Zvláště pláž Aharen pak poskytuje nádherné a klidné útočiště pro návštěvníky, kteří neholdují velkým davům. Její velká rozloha a bělostný písek přímo lákají na delší procházku směrem k nedaleké rozhledně, odkud se Vám naskytne neobyčejný výhled na zářivě modré moře a přilehlý ostrůvek Ri.

Pláž Jonaha Maehama (ostrov Mijako)

Ostrov Mijako leží asi 300 km jižně od Okinawy a je vyhledávanou destinací všech milovníků potápění a šnorchlování. Na ostrově se také nachází 7 km dlouhá pláž Jonaha Maehama, která je mnohými považována za nejkrásnější pláž ve Východní Asii. Kombinace bílého písku a průzračně modrého oceánu vytváří jedinečnou kulisu pro přímo pohádkové západy slunce.

K návštěvě vyzývá i úchvatný tropický ovocný sad Maipari Mijakodžima, který se nachází přibližně 10 minut chůze z pláže Jonaha Maehama, či přístaviště na kraji pláže, odkud je neobvyklý výhled na most vedoucí na přilehlý ostrov Kurima. Rozhodnete-li se navštívit i tento ostrůvek, rozhodně nepochybíte. Uvítá Vás množství menších i větších pláží a velká vyhlídka skýtající pohled na ostrov Mijako.

Souostroví Okinawa a jeho pláže rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co nám Japonsko může nabídnout. Bílé písky a průzračně modré moře budou bezpochyby tím pravým balzámem pro Vaše tělo a duši.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí