Poznejte exotické ostrovy Mauricius a Réunion

Poznejte exotické ostrovy Mauricius a Réunion

Mauricius je proslulý plážemi a luxusními hotelovými komplexy. To ale není zdaleka vše, co tento malý ostrov v Indickém oceánu nabízí! A co teprve sousední Réunion!

Ostrov Réunion

Réunion leží v Indickém oceánu. Najdete zde proto samozřejme tyrkysově modré laguny, exotické ovoce a kokosové palmy. Od ostatních ostrovů v okolí se ale liší svou dramatickou přírodou s horami vulkanického původu, které jsou opravdu netradiční. A díky tomu je Réunion skvělým místem pro aktivní dovolenou.

Turistice se na Réunionu můžete věnovat klidně i celou dobu pobytu – turistických tras a míst na objevování je zde dostatek a nudit se rozhodně nebudete. Vybírat z chodníku můžete podle náročnosti, či délky trasy, na letišti nebo v turistických centrech si proto nezapomeňte vyzvednou přehlednou mapku s popisem tras. Jedna z nejaktivnějších, ale zároveň i nejpřístupnějších sopek na světě, Piton de la Fournaise, neboli jednoduše Vulkán je povinnou zastávkou, kterou byste při turistice neměli vynechat. Pěšky se po přibližně dvou hodinách chůze po povrchu sopky dostanete až k okraji kráteru. Zážitek je opravdu jedinečný.

Místní hory nejsou ideální jenom pro turistiku, na své si zde přijdou i nadšenci jiných outdoorových aktivit. Tou oblíbenou je určitě canyoning. Plavání v horských řekách, lezení, slaňování, skoky i skluzavky, to vše si užijete spolu s dechberoucí okolní přírodou. A vybírat můžete hned z několika lokalit od hornaté oblasti v okolí města Cilaos až po divoké vody východu ostrova. Jednou z nejhezčích tras je Trou de Fer.

Nejširší nabídku průvodců a map Réunionu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Ostrov Mauricius

Hlavním tahákem ostrova Mauricius jsou jeho pláže. Velká část je obehnána korálovým útesem, který chrání ostrov od větších vln oceánu a vytváří lagunu s průzračně modrou, klidnou vodou. Pláže ostrova se ale v jednotlivých částech liší jak barvou písku, tak velikostí laguny. Nebývají přeplněné, veřejné pláže ale doporučujeme navštívit spíš v týdnu.

Navštivte historické bývalé hlavní město Máhebourg s živoucím pondělním trhem a rozvinutým rybolovem je centrem jižní části ostrova. Odsud až po vesničku Baie du Cap se táhne pásmo chudé na hotely a restaurace, zato bohaté na setkání s místní přírodou, třeba v průzračných vodách v Blue Bay Marine Park. Za objevování stojí i nynější hlavní město Port Luis, mísí se zde kultura od Afriky, přes Asii až po Evropu. Prohlédněte si množství koloniálních památek, nejstarší trh na ostrově, nebo i moderní nákupní komplex Caudan Waterfront. Za zastávku jistě stojí nábřeží, které je turisticky atraktivní částí města nebo nevelká budova Blue Penny muzea, kde se nachází státní poklad v podobě modrého a červeného Mauricia, nejslavnějších známek na světě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: