Perhentian Islands

Perhentian Islands

Souostroví Perhentian se nachází asi 20 km od pobřeží a skládá se ze dvou hlavních ostrovů – větší Perhentian Besar a menší Perhentian Kecil. Ostrovy patří k nejkrásnějším v Malajsii, je zde křišťálově čistá voda a nádherné pláže s bílým pískem.

K aktivitám na ostrovech patří potápění a šnorchlování, procházky džunglí, vyjížďky na lodích či mořských kajacích podél pobřeží, windsurfing, plavání nebo jen lenošení na pláži s chlazeným nápojem.

Na ostrově Besar se nachází se nachází exkluzivní hotely, restaurace a pláže rozložené mezi skalnatými mysy. Pokud si však chcete od civilizace odpočinout, stačí malá procházka do džungle nebo desetiminutová cesta lodí na oddělenou zátoku Teluk Dalam, která nabízí širokou palmami lemovanou pláž.

Menší ostrov se zatím výstavbě hotelových rezortů ubránil a nabízí ubytování v bungalovech a chatkách přímo na pláži v tropické vegetaci. Nejpopulárnějším místem na Kecilu je Dlouhá pláž (Pasir Panjang), nádherná pláž s bílým pískem, chatkami, kavárnami a něco málo ob­chůdky. Zajímavá je také Korálová zátoka, zátoka s nádhernou pláží, ze které je nejkrásnější pohled na západ slunce. Ostrov Kecil je také administrativní centrum, na opačné straně ostrova se nachází malá vesnice s několika obchůdky.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: