Ostrovy Phi Phi

Ostrovy Phi Phi

7. 3. (úterý) Ráno jsme vstali po osmé hodině, nasnídali se a udělali rychlé rozhodnutí, že ten samý den přejedeme na Krabi. Na desátou jsme si tedy objednali převoz na hlavní pláž, odkud nás v jedenáct převezla loď do Pak Bary.

Plaz v Krabi

Tam jsme si dali oběd a od cestovky si za 370 B koupili převoz na Krabi. Vyjeli jsme v půl druhé a nejdříve jsme se přepravili minibusem do Trangu, kam jsme dorazili kolem třetí. V Trangu nás převezli na autobusové nádraží, odkud nám ve čtyři hodiny jel klimatizovaný veřejný autobus do městečka Krabi. Do Krabi jsme dorazili kolem sedmé. Vzali jsme si tuk – tuk do centra, kde jsme rychle našli ubytování za 150 B. Zašli jsme na večeři, na internet a pak na městský trh. Spát jsme šli v půl jedenácté.

Krabi

8. 3 (středa)

Ráno jsme vstali v osm, nasnídali se a vyrazili na výlet na Laem Phra Nang, což je poloostrovní výběžek zatarasený horami, na který se dá dostat pouze lodí. Chvilku jsme čekali na loď, která jela v deset, pak jsme ještě nabírali další pasažéry, takže na místo jsme dorazili po jedenácté hodině. Přešli jsme z východní na západní Rai Leh Beach, dali si tam pití, a pak jsme přešli na Phra Nang Beach. Tady jsme se koupali a obdivovali místní krásnou scenérii strmých vápencových skal, které ční u břehu z moře a jsou na nich spousty krápníků.

Po druhé hodině jsme zašli do Sand Sea Resortu na oběd (bydlel jsem tady při své návštěvě Thajska v roce 2000) a zatímco šel Karel na vyhlídku (já už jsem tam byl, když jsem tu byl poprvé), ještě jsem se před Sand Sea Resortem vykoupal a trochu jsem si tu poseděl a koukal na okolní scenérii. V pět hodin nás loď převezla nazpátek do městečka Krabi. Koupili jsme si v guesthousu na druhý den lodní lístek na Phi Phi, zašli jsme na večeři a já si k narozeninám (bylo mi 31) koupil novou čepici, protože tu svoji jsem den před tím ztratil. Pak mi ještě Kája popřál u piva všechno nejlepší a kolem desáté jsme šli spát.

9. 3. (čtvrtek)

Ráno jsme vstali v půl osmé, nasnídali se a ve čtvrt na deset nás sběrný taxík odvezl do přístavu za městem, odkud nám v 10.30 jela loď na Phi Phi. Phi Phi ostrovy sestávají z většího Phi Phi Don a menšího Phi Phi Leh. Oba ostrovy jsou velmi hornaté, s vysokými útesy, které působí velmi malebně a exoticky. Jejich jedinou vadou je to, že je tu velké množství turistů a kolem ostrovů velmi rušná lodní doprava, což na klidu moc nepřidá.

Phi Phi

Na Phi Phi jsme dorazili kolem dvanácté a po chvilce hledání našli ubytování stranou od pláže za 500 B. Pak jsme zašli na oběd, objednat si šnorchlovací výlet na druhý den a informovat se o možnostech potápění a výletu na Similanské ostrovy. Když jsme všechno zjistili, koupali jsme se a posedávali v restauraci na pláži. Kolem půl páté jsme šli „domů“, chvilku oddechovali, pak zašli na večeři, projít se po „městě“ a posedět v baru na pláži. Spát jsme šli kolem desáté.

10. 3. (pátek)

V noci jsme moc špatně spali, protože bylo vedro a komáři kousali jak diví. Ráno jsme vstali v půl osmé, zašli na snídani a od devíti jsme jeli na lodní výlet s obědem. Obepluli jsme celý Phi Phi Leh i Phi Phi Don a přitom jsme stavěli na šnorchlování. Nejdříve v Maya Bay, kde byly korály velmi poničené (alespoň ve srovnání s předchozí návštěvou v roce 2000 na mě tak působily). Další místa byla lepší, malinký ostrůvek severně od Phi Phi Don si dokonce nezadal s Egyptem. Nazpátek z výletu jsme se vrátili po čtvrté hodině, do šesti oddechovali, a pak zašli na večeři. Potom jsme ještě poseděli v baru na pláži a po deváté šli spát.

Lodka v Phi Phi

11. 3. (sobota)

Spal jsem venku na verandě, kde nebylo vedro, ale komáři stejně kousali. Ráno jsme vstali v půl deváté, zašli na snídani a koupili si na druhý den lodní lístek na Phuket. Pak jsme poodešli na opuštěnější pláž u Maprao Resortu. Tam jsme strávili celý den koupáním a opalováním. „Domů“ jsme se vrátili kolem šesté, osprchovali se a zašli na večeři. Pak jsme si ještě dali na pláži čaj a kolem půl desáté šli spát.

12. 3. (neděle)

Po další komáří noci (zase jsem spal venku) jsme v půl osmé vstali, zašli na snídani a v devět odjeli lodí na Phuket. Z phuketského přístavu jsme přešli a částečně přejeli tuk – tukem na autobusové nádraží, odkud nám jel v 12.20 autobus do Khao Laku. Tam jsme dorazili kolem třetí a dvě hodiny jsme chodili sem a tam, než jsme našli jakž takž levné ubytování za 500 B.

Bylo vedro, bolely mě nohy (jednu jsem si den před tím rozřízl na patě a u druhé jsem si namohl nárt), zkrátka skvělý zážitek. Po ubytování jsme se osprchovali a vyrazili vybrat si výlet na Similanské nebo Surinské ostrovy. Nakonec jsme se rozhodli pro čtyřdenní dražší, ale snad hezčí výlet s potápěči, když nám těsně před nosem vyprodali levnější šnorchlovací výlet na dva dny. Pak jsme ještě zašli na večeři a na čaj a kolem desáté šli spát.

13. 3. (pondělí)

Po skvělé bezkomáří noci jsme kolem osmé vstali a pak jsme si zaplatili výlet na Similanské a Surinské ostrovy, který jsme si den před tím vybrali. Výlet začínal druhý den večer. Na to jsme odešli na pláž, která nebyla nic moc, a koupali se a lenošili cca do čtyřech. Když jsme se vrátili „domů“, shlédli jsme, jak místní ubili kobru, která zabloudila do našeho guesthousu. Potom jsme pokračovali v našem guesthousu v lenošení až do půl sedmé. To už jsme ale měli hlad, tak jsme zašli na večeři a na čaj. Spát jsme šli kolem deváté.

14. 3. (úterý)

Ráno jsme vstali v 7.30, zašli na snídani a pak jsme polehávali na pokoji až do půl jedenácté. To jsme se odhlásili z guesthousu, dali si baťohy do Phuket Divers (cestovní kancelář, se kterou jsme jeli na výlet) a až do půl páté jsme se koupali a polehávali na pláži. V půl páté jsme se zašli osprchovat do guesthousu, kde jsme před tím bydleli (hodná paní majitelka nás nechala), poseděli na čaji a v šest šli k Phuket Divers.

Tam jsme si nejdříve zašli půjčit vybavení (my nepotápěči jen ploutve), pak nás odvezli do přístavu za městem a nalodili jsme se. Mezitím přišla pěkná bouřka. Na lodi se podávala večeře, pak jsme vypluli a bouřilo pořád víc. Spát jsme šli kolem půl jedenácté, a tak to s námi houpalo, že jsme se museli zapírat, abychom nespadli z postelí. Ještě že máme dobré žaludky a nic to s námi nedělá!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí