Ósaka

Ósaka

V Ósace žije 2,5 milionu obyvatel. Je to průmyslové srdce středozápadního Japonska, známé přímostí a laskavostí svých obyvatel a skvělou kuchyní. Ósaka byla na konci 2. světové války prakticky srovnána se zemí americkými bombardéry a historických památek se dochovala pouze hrstka.

Moderní město, plné betonových mrakodrapů a nadzemních dálnic přesto má svou atmosféru a s příchodem noci se mění v pulzující velkoměsto, které okouzlí snad každého návštěvníka.

Umeda Sky Building

Snad nejpůsobivější kousek ósacké moderní architektury. Komplex dvou věží působí trochu jako futuristická verze pařížského Vítězného oblouku. Ohromující výhled na Ósaku se nabízí nejen z kryté observatoře v posledním patře, ale i ze střechy budovy. Posledních pět pater k observatoři vyjede návštěvník proskleným eskalátorem mezi oběma věžemi. (Y700)

Ósakadžó

Ósacký hrad postavil Tojotomi Hidejoši poté, co dosáhl svého cíle sjednotit Japonsko. Sto tisíc dělníků pracovalo tři roky, aby v roce 1583 dostavěli tento žulový a údajně nedobytný hrad. Nedobytnost však trvala pouhých 32 let – v roce 1615 dobyl hrad slavný šógun Iejasu Tokugawa. Hrad byl srovnán se zemí samotným rodem Tokugawa v roce 1868, aby nepadl do rukou vojákům v době revoluce Meidži. Rekonstrukce proběhla poprvé v roce 1931, současná podoba je z roku 1997. (Y500)

Tennódži

Jeden z nejstarších buddhistických klášterů v Japonsku byl založen v roce 593. Žádná ze současných budov komplexu se však nedochovala v původní podobě, jde o železobetonové poválečné rekonstrukce. Složitou historii přečkala pouze nejstarší kamenná vstupní brána v Japonsku (torii) z roku 1294.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Šinsekai

Tato čtvrť, založená v roce 1912, měla být centrem moderní zábavy v Japonsku, které se tehdy plně otevřelo západním kulturním vlivům. Dominuje jí 103 metrů vysoká věž a její název v japonštině znamená Nový svět. Nový svět však dnes spíš reprezentuje svět starý, čtvrť se stala centrem pochybné zábavy nejchudších, je plná neuvěřitelně levných hotýlků, restaurací a heren, v odlehlých temných uličkách se scházejí podezřelí lidé. Čtvrť dýchá zvláštním kouzlem minulosti a po setmění je jedním z mála míst v Japonsku, která by se dala při troše nadsázky označit za nebezpečná. Na jih od Šinsekai se nachází moderní zábavní komplex Festival Gate.

Dótombori

Centrum nočního života Ósaky. Neuvěřitelné množství barů, heren, restaurací a obchodů, pestrá řeka lidí nejrůznějšího věku, neony, hudba, vůně… Tato několik set metrů dlouhá arkáda doslova dýchá životem velkoměsta. V jednom z jejích nesčetných zákoutí čeká na pozorného návštěvníka maličký chrámek Hózendži se soškou Fudó-mjóó, který je, jak jinak, zasvěcený lidem pracujícím ve světě noční zábavy. Pokropit sošku vodou přináší štěstí, a tak je její hustý mechový kabát neustále svěží a jasně zelený. V blízkosti arkády se nachází most Ebisu. Pohled z něj v noci připomíná scénu ze sci-fi filmu Blade Runner.

Amerika-Mura

V překladu americká vesnice. Místo setkání ósacké mládeže. Neuvěřitelné módní kreace, ve kterých mnozí mladí Japonci přicházejí za zábavou, jsou vděčným námětem fotografování či jen užaslého pozorování.

Namba Parks

Na konci roku 2003 dokončená oáza zeleně uprostřed města. Tento architektonicky dokonalý obchodní a zábavní komplex ve středu města nabízí možnost odpočinku od železobetonového sevření milionového velkoměsta kolem a ukazuje, jak je možné dokonale spojit příjemné s užitečným.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí