Objevte nekonečné zážitky na pěších trasách po jihovýchodních Korutanech

Objevte nekonečné zážitky na pěších trasách po jihovýchodních Korutanech

V jihovýchodních Korutanech leží ráj pěší turistiky, region Nassfeld – Pressegger See, Lesachtal a Weissensee: tématické stezky, geotraily, vrcholové túry nebo lezecké trasy zde čekají na objevení návštěvníky.

Odtud až na hranici s Itálií se táhne mohutný horský řetězec Karnských Alp. Karnská horská stezka (Karnischer Höhenweg), také známá jako stezka míru, je přibližně 150 kilometrů dlouhá trasa propojující jedinečnou přírodní krajinu. Na celkem osmi až jedenácti jednodenních etapách se prochází ze Sillianu ve východním Tyrolsku přes průsmyk Plöckenpass a slunečnou náhorní plošinu Nassfeld až do Arnoldsteinu.

Na jedenácti horských chatách najdete nejen pohodlné ubytování, ale také srdečnou pohostinnost. Oblast je také bohatá na nálezy fosílií, túry s průvodcem tak umožňují napínavý pohled do 500 miliónů let staré historie Země. Podél Gailtalských Alp produkují místní sedláci chutný gailtalský sýr z pastvin (Gailtaler Almkäse), který je možné ochutnat na sýrové okružní stezce. Kdo by chtěl vystoupit ještě výše, je na správném místě ve skalním labyrintu (Felsenlabyrinth) na horské pastvině Tressdorfer Alm v Nassfeldu.

V areálu se nachází lezecké trasy všech stupňů obtížnosti. O něco dále severně leží jezero Weissensee, nejvýše položené jezero na koupání v Alpách. Do dálky se linoucí krajina okolo tyrkysově modrého alpského jezera se objevuje nejlépe na devíti různě obtížných trasách. Na severním břehu jsou impozantní skály, ze kterých je možné si do tyrkysové vody skočit. Až z výšky 18 metrů si pod dozorem skáče také takzvaný Acapulco-skok do vody.

Nejširší nabídku průvodců a map Rakouska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Údolí jako z plakátu

Krásnou přírodou se prezentuje také údolí Lesachtal. Staré horské vesnice, obložené impozantními horskými vrcholy zvou k pěším výletům. Autentičnost a srdečnost místních obyvatel tady provází na každém kroku. Místní speciality korutanské alpsko-jadranské kuchyně dodají znovu dostatek energie po celodenním putování na sluncem ozářených cestách. Pro ty, kteří netrpí závratí, čeká v údolí Lesachtal Mega-Dive, největší houpačka v Evropě. 70 metrů vysoko se houpe rychlostí až 100 km/h mezi horskými vrcholky.

Po sportu a dobrodružství v horách přijde vhod odpočinek u  Pressegger See a Weissensee.  Jezer jen coby kamenem dohodil od vrcholků Karnských a Gailtalských Alp. Jezera s křišťálově čistou vodou sejmou z milovníků hor únavu a nabídnou uvolnění po náročných túrách.

Objevte přírodní ráj na jihu Rakouska – Korutany.

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou. Je jedno jestli jste vyznavači horských túr, zdolávání alpských vrcholků, horské cyklistiky nebo dobrodružství – pro každého se tu najde ta správná trasa uprostřed jedinečných přírodních kulis. Střídá se zde vysokohorská alpská krajina s lehce zvlněnými pahorkatinami. Mezi nimi leží malebná údolí, která lákají k návštěvě především svými teplými jezery s vodou čistou na úrovni pitné, v nichž se tak příjemně relaxuje. Nabídka pokračuje alpskými horskými túrami v Národním parku Vysoké Tauryaž k cestám odhalujícím jižní cípy Alp. Mírné klima s velkým počtem slunečných hodin, čerstvé místní kulinářské dobroty, to vše je v ceně. Opravdu dobrá adresa pro dovolenou jsou partnerská zařízení programu Natur-Aktiv specializující se na aktivní odpočinek.

Další informace o Korutanech a možnostech trávení dovolené v regionu Nassfeld – Pressegger See, Lesachtal a Weissensee najdete na webových stránkách www.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí