Netradiční Washington D. C.: bicykly, nádherný hřbitov a maloměstský charakter

Netradiční Washington D. C.: bicykly, nádherný hřbitov a maloměstský charakter

Ve Washingtonu jsem strávil delší dobu, a to v době, když už jsem si myslel, že Spojené státy americké přeci jen trochu znám. Přesto mě celé město překvapilo. Naštěstí v pozitivním slova smyslu.

O takových památkách jako je Bílý dům, či Kongres asi nemá smysl psát. Jejich návštěva patří mezi samozřejmost. Stejně tak všechny válečné či prezidentské památníky. Washington je prostě unikát. A každý unikát nabízí i něco navíc…

Washington D.C. je jediným americkým městem, ve kterém je vyhláška ohledně výšky budov, jež nesmí přesahovat výšku Kongresu USA, resp. Capitol Hill, což je nepatrný kopec, na kterém Kongres Spojených států stojí.

Důsledkem toho ve městě nenarazíte na jediný mrakodrap a celé město na vás může působit téměř maloměstským charakterem. Je to způsobeno převážně kvůli rozlehlým parkům a travnatým plochám, díky nimž se turisté Washingtonu rozprostřou a nepřipadáte si zde stísněně jako např. v New Yorku.

Čtěte další zajímavé reportáže z východního pobřeží USA: Krásy Washingtonu ve 4 minutách nebo 5 vyvrácených mýtů o New Yorku.

Na celou prohlídku města a jeho okolí si vyhraďte minimálně 3 celé dny, a to ještě v případě, že jste schopni a ochotni všechny možné památníky a monumenty navštívit rychle. Celý Washington D.C., tedy Disctrict of Columbia je sevřen mezi dvěma státy – Marylandem a Virginií. Při svém pobytu jsem měl obrovskou výhodu, jelikož jsem bydlel v městečku Arlington, kde se nachází světoznámý Arlingtonský hřbitov a např. i Pentagon (u Pentagonu doporučuji navštívit zdejší památník obětem teroristických útoků z 11. září).

Nejširší nabídku průvodců a map USA (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Arlingtonský hřbitov

Samotný Arlingtonský hřbitov považuji za jedno z nejzajímavějších míst ve Washingtonu. Jednak zde zažijete krásně ponurou atmosféru, když se budete procházet mezi bílými náhrobky padlých amerických hrdinů z občanské války počínaje, a Válkou v Iráku konče. Dále zde můžete pozorovat výměnu čestné stráže, či pochovanou rodinu prezidenta Kennedyho.

Kromě všeho výše zmíněného je odtud vidět na centrum Washingtonu a přistávající letadla. Zejména při zatažené obloze či bouřce místo dostává až magický nádech. Navíc z centra se sem dopravíte snadno metrem (zastávka Arlington Cemetery).

Na kole do centra

Do samotného centra Washingtonu jsem jezdil každé ráno na kole. Kolo se mi zde osvědčilo jako naprosto ideální dopravní prostředek vzhledem k velkým vzdálenostem mezi jednotlivými památníky a množstvím cyklostezek.

Určitě si opatřete nějakou mapku či plánek města a poskládejte si svůj itinerář, abyste nepřejížděli z místa na místo. Jistě příjemnou informací je, že veškeré vstupy ve Washingtonu jsou zdarma, a to z důvodu amerického patriotismu a jejich úctě k národní historii.

Určitě stojí za návštěvu i městečko, resp. čtvrť Georgetown, která má svoji univerzitní atmosféru a zdejší architektonický kolorit vás bude vybízet k procházkám. Navíc se zde budete cítit jako na úplném maloměstě. Opět se sem snadno dopravíte podél řeky Potomac i na kole.

Za Indiány a vesmírem do muzea

Pokud se budete vracet do centra a budete náhodou mířit ke Kongresu, určitě se zastavte ve Smithosonově institutu. Washington je pověstný spoustu muzeí a galerií. Jen na návštěvu těchto institucí byste potřebovali alespoň dva dny. Mě nejvíc zaujalo vesmírné muzeum, kde jsou makety letadel a jaderných hlavic (vše v životní velikosti, navíc spoustu věcí si můžete vyzkoušet), a také mě zaujalo Indiánské muzeum, kde je zase zajímavá sbírka různých vykopávek, které jsou prezentovány interaktivní formou.

Zkrátka ve Washingtonu se nudit nebudete a každý si zde přijde na své. Navíc věřím, že se do tohoto přívětivého a milého města budete rádi vracet tak jako já.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí