Nejkrásnější pláže na Maltě: písek, útesy i modrá laguna

Nejkrásnější pláže na Maltě: písek, útesy i modrá laguna

Malý přelidněný stát Malta, skládající se z celkem tří malých ostrovů, je právem oblíbenou turistickou destinací. Návštěvníci se tu mohou ztrácet v úzkých kamenných uličkách, objevovat nejstarší chrámy světa nebo procvičovat angličtinu. Ačkoliv cestování za teplem je populární českou letní disciplínou, na jihoevropské Maltě teploty často dosahují závratných výšin.

Naštěstí se právě tady nacházejí jedny z nejhezčích pláží Evropy, kde zdaleka nejde jenom o celodenní odpočinek na vyhřáté pláži. Schladit se dá na většinou kamenných skalnatých plážích, o to krásnější jsou ale maltské pláže s čistým a občas skutečně rozpáleným pískem. O pěti těch nejzajímavějších místech ke koupání se dočtete právě tady.

Golden Bay, Malta

Písečnou zátoku Golden Bay většina turistických průvodců považuje za vůbec nejkrásnější pláž na Maltě. Je zasazená do skalnatých útesů a díky pozvolnému vstupu do moře je tu voda mimořádně teplá. Okolí pláže nabízí nezbytné zázemí v podobě hotelů, restaurací a toalet.

Bohužel právě díky své oblibě u turistů jsou tu ceny vyšší než na ostatních maltských plážích. Zátoku je tedy nejlepší navštívit večer před setměním. Vyšplhejte se po strmé skále nahoru nad pláž a pozorujte, jak se Slunce pomalu ztrácí v hladině moře. Možná právě odtud se vzalo přízvisko zátoky golden, tedy zlatý.

Golden bay

Riviera Bay, Malta

Další maltská písečná zátoka leží co by kamenem dohodil od Golden Bay a je tak její levnější a méně přeplněnou alternativou. Dojít sem můžete i pěšky, zátoky od sebe odděluje pouze jeden skalnatý útes. Na tomto místě moře často bouří a zvedá svoje vlny, najdete tu tak školu surfování a pár nadšenců s prknem.

Tento kulatý záliv s lehce načervenalým pískem je zvlášť fotogenický z vyhlídkového místa nad pláží. Odtud také vedou dlouhé schody dolů k pláži zdobené několika dřevěnými tabulkami s citáty. Riviera Bay je zkrátka pro návštěvníky o něco útulnější a přátelštější než známější Golden Bay.

Riviera bay

Blue Grotto, Malta

Oko vysokého skalnatého útesu už po staletí odolává nárazům průzračně modré vody a je tak asi nejnavštěvovanější maltskou přírodní památkou. Za osm euro na osobu si tu můžete pronajmout motorovou loďku i s řidičem v havajské košili, která vás kromě samotného skalního okna Blue Grotto zaveze i k dalším jeskynním a útesům na jihu ostrova.

Po projížďce lodí ale ještě domů nejezděte. Místní pláž je sice spíše kamenný útes s ne zrovna pohodlným sezením na ručníku, přesto ale právě tady lze zažít možná úplně nejlepší maltské koupání. Voda je neuvěřitelně čistá a průhledná až na samé dno, takže ti odvážnější nemusí mít strach skočit i z trochu vyššího útesu a celá zátoka je navíc krásnou modrou pastvou pro oči.

Blue grotto

Ramla Bay, Gozo

Druhý největší ostrov Maltské republiky Gozo je o poznání klidnější než Malta. To platí i o zdejších plážích, jakou je mimo jiné Ramla Bay s cihlově červeným pískem na severu ostrova. Překvapivě červená pláž je zasazená do vysokého útesu a nabízí výhled na daleké pusté moře.

Červená zátoka může být skvělým útěkem před poledním maltským vedrem i příležitostí k šnorchlování. Pokud si chcete při dovolené na Maltě udělat klidné odpoledne na pláži, právě tady najdete i vysněný klid od turistů a vysokých cen během vrcholu letní sezóny. V místním bufetu hlavně nezapomeňte ochutnat Gozo sendvič s místním vyhlášeným kozím sýrem.

Ramla bay

Blue Lagoon, Comino

Nebesky modré moře s křídově bílým pískem, taková je nejnavštěvovanější maltská pláž Modrá laguna. Leží na malém ostrůvku Comino, kam se z Malty pohodlně dostanete lodí, zpáteční lístek pro dospělého přitom vyjde na třináct euro. Pláž je tu skalnatá a hodí se tedy připlatit si za lehátka. Pokud ale nepatříte mezi plážové povaleče, můžete s klidným svědomím strávit celý den ve vodě tak modré, že tomu nebudete moci uvěřit.

Na druhý, asi dvě stě metrů vzdálený břeh zátoky si musíte sami doplavat, odměnou je ale útěk od davu turistů a písečná pláž. Také se tu dá šnorchlovat v úzké jeskyni, která vás zavede až ven ze zátoky k výhledu na nedalekou Maltu. Pro perfektní pocit z dovolené v Modré laguně skvěle přispěje i koktejl Pina Colada, servírovaný v celých ananasech.

Blue lagoon

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí