Namibie v nabídce cestovních kanceláří

Namibie v nabídce cestovních kanceláří

Typově se zájezdy do Namibie, jedné z nejkrásnějších jihoafrických zemí, příliš neliší. Namibie nabízí pestrou mozaiku přírodních a kulturních krás. V kombinaci se sousedními zeměmi potom navštívíte také klasické safari nebo poplujete po řece Zambezi či Okawango.

Samostatné zájezdy do Namibie pořádá například CK Alvarez. Tato CK vás za 14 dní v mikrobusu protáhne přes nejvyšší duny v Sossusvlei a druhý největší kaňon na světě Fish River na safari v národním parku Etosha. A samozřejmě navštívíte vesnice domorodých kmenů Opuwo a Himba. Podobný, i když časově ještě méně náročný zájezd připravila i CK Adventura, která se navíc pyšní využitím 4×4 auta s komfortní výbavou a safari stany na střeše.

Dražší a o poznání komfortnější alternativou k zmíněnému poznávacímu programu je zájezd ESO Travel. Na cestě tentokráte strávíte pouhých 9 nocí, a to v 3* hotelích. Bonusem je romantická a poučná plavba v zátoce Walvis Bay.

CK SEN připravila zájezd orientovaný na poněkud extrémnější cyklisty. Na 1.000 km trase z namibského Windhoeku na jihoafrický Mys Dobré naděje projedete pouští Kalahari i Namib, uvidíte největší písečné duny světa i Stolovou horu. Spaní je zajištěno po celou dobu pobytu pod střechou a skupinu cyklistů doprovází auto.

Kombinaci Namibie s ostatními státy nabízí CK Livingstone. Za 3 týdny si můžete maximálně užít proměny jihoafrické krajiny a kultury v JARu, Botswaně, Namibii a Zimbabwe. Část noclehů je ve stanech, ale na dlouhé cestě si odpočinete také v hotelových postelích. Mezi perličky cesty patří plavba po řece Zambezi v Zimbabwe nebo fakultativní let nad vodopády Ruacana Falls motorovým rogalem nebo helikoptérou.

Jihoafrickou republiku, Botswanu, Namibii, Zimbabwe a Zambii kombinuje zájezd CK Karavela. Měsíc trvající cesta skýtá mnohá adrenalinová dobrodružství, jako je plavba na vydlabaných kanoích deltou řeky Okavango,  výstup na Stolovou horu u Kapského Města nebo Viktoriiny vodopády s možností raftingu na řece Zambezi.

Ještě nadupanějším 40ti denním okruhem se pyšní Pangeo Tours – více než dvanáct tisíc kilometrů nás čeká na tomto okruhu po sedmi zemích jižní Afriky: JAR, Namibie, Botswana, Zambie, Zimbabwe, Svazijsko, Mosambik.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí