MEXIKO: Češi závodí s mexickými indiány.

MEXIKO: Češi závodí s mexickými indiány.

MEXIKO: Češi závodí s mexickými indiány.

Náš nejúspěšnější ultramaratonec Daniel Orálek, Alena Žákovská a další Češi se dnes 4. března krátce po východu slunce postaví na start závodu s nejlepšími přírodními běžci na dlouhé tratě, za které jsou považováni mexičtí indiáni Tarahumarové. Soutěžit budou v Cooper Canon Ultra Marathon neboli Caballo Blanco Ultra Marathon,což jsou dva názvy pro závod, jehož tradici založil roku 2003 Američan Micah True, známý pod jménem Caballo Blanco (Bílý kůň). Na 83 závodníků ze 14-ti zemí celého světa a 300 indiánů čeká 80 kilometrů dlouhá trať s extrémním převýšením sluncem rozpálených kaňonů.

Ultramaratón v Měděných kaňonech není obyčejný závod. Startovné se zde neplatí, ale každý z účastníků je vyzván k poskytnutí daru pro místní indiánské obyvatelstvo. Oblast je dlouhodobě sužována krvavou válkou drogových kartelů. V letošním roce navíc postihlo kaňony nebývalé sucho, které ovlivnilo neúrodu kukuřice. Veškerý zisk spojený s pořádám akce je předáván zástupcům indiánské komunity. Nejde však pouze o hmotnou podporu, ještě větší význam  má podpora  významu zachování kulturního bohatství tradic, ve kterých běh na dlouhé tratě hraje velmi výraznou roli.

Nejširší nabídku průvodců a map Mexika (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí