Mauricius: Dovolená v Indickém oceánu s kvalitními službami

Mauricius: Dovolená v Indickém oceánu s kvalitními službami

Mauricius je proslulý plážemi a luxusními hotelovými komplexy s vysokým standardem služeb. To ale není zdaleka vše, co tento malý ostrov v Indickém oceánu nabízí!

Turistika v přírodě, vodní sporty, výlety lodí na okolní ostrůvky, unikátní flóra a fauna, pozorování delfínů a velryb, lvů, stoletých želv a krokodýlů, vůně koření či tropického ovoce v místní tržnici a skvělé jídlo v kombinaci s lahodným rumem – to vše je možné na Mauriciu vidět a vyzkoušet.

Ostrov je sice rozlohou malý, ale velmi rozmanitý co do kulturních a přírodních památek a nabídky různých aktivit. Mezi oblíbená místa na Mauriciu patří například středisko Grand Baie s bohatým nočním životem, restauracemi, bary, ale také krásnými plážemi Trou aux Biches a Mont Choisy. Naopak klid poskytuje královská botanická zahrada Pamplemousses s rozsáhlými sbírkami palem, exotických rostlin a leknínů včetně obří Viktorie amazonské.

Nejširší nabídku průvodců a map Mauricia (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Hlavní město Port Louis je zase místem, ve kterém se nachází největší množství koloniálních památek, nejstarší trh na ostrově i moderní nákupní komplex Caudan Waterfront. Za zastávku jistě stojí nábřeží, které je turisticky atraktivní částí města, nebo nevelká budova Blue Penny Museum,kde se nachází státní poklad v podobě modrého a červeného mauritia, nejslavnějších známek na světě.

Podle toho, co člověk chce na ostrově dělat, je dobré zvolit termín pro cestování. O Mauriciu se hovoří jako o celoroční turistické destinaci, protože teploty po celý rok se liší jen o několik stupňů. Pravdou však je, že se zde střídají dvě roční období (horké a vlhké léto trvá od listopadu do dubna, poměrně teplá a suchá zima od května do října) a také počasí se různí na pobřeží a ve větších nadmořských výškách ve vnitrozemí.

Pokud se chystáte na Mauricius, naplánujte si program tak, ať toho stihnete co nejvíce! Inspirujte se článkem TOP 15 zajímavostí na Mauriciu!

Kdo si chce užít sluníčka, teplého moře a méně deště, bude tedy volit jinak než turista, který chce objevovat krásy národních parků, věnovat se outdoorovým aktivitám a vodním sportům. Nejvíce návštěvníků přijíždí na Mauricius v průběhu Vánoc a oslav Nového roku a také v srpnu, kdy v Evropě vrcholí školní prázdniny. Pláže jsou v tomto období plnější, hotely obsazenější a ceny za turistické služby vyšší.

Ostrov má reputaci jako bezpečné, čisté a kulturně různorodé místo, poměrně klidné pro relaxaci. Málokdy se zde na plážích konají bujaré party, což vyhovuje všem, kdo hledají odpočinek, rodinám s dětmi i novomanželům, kteří si ostrov rádi vybírají pro svatební cesty.  Internet je široce dostupný v hotelech i restauracích.  K cestě není třeba vízum ani povinné očkování.

Výlety po ostrově jsou bezpečné, dají se absolvovat s průvodci cestovní kanceláře, ale i samostatně, kdy se dá využít místní autobusová doprava, pronajmout si taxi s řidičem nebo automobil. Při pronájmu vozu je třeba mít na paměti, že se zde jezdí vlevo. Místní lidé jsou pohostinní, veselí a vstřícní a v turistickém ruchu poskytují kvalitní služby způsobem, na jaký jsme v Evropě zvyklí. Jsou nápomocni v hotelích i na ulici, takže není třeba se bát oslovit je s dotazem nebo prosbou o pomoc.

A ještě jedna dobře míněná rada na konec, kterou cestovní kancelář dává pro bezproblémovou dovolenou:  Buďte opatrní také při výběru místa pro slunění na pláži a opravdu si raději nelehejte pod kokosové palmy

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí