Matka měst Káhira: Poznejte její nejlepší turistická místa

Matka měst Káhira: Poznejte její nejlepší turistická místa

Egyptské hlavní město Káhira si drží prvenství nejlidnatějšího města Afriky. Káhira je totiž po staletí významnou křižovatkou mezinárodního obchodu, vzdělanosti a i kultury. Díky mísení africké, asijské a evropské kultury si metropole vysloužila přezdívku Matka měst. Inspirujte se, která turistická místa v Káhiře navštívit.

Egyptské muzeum skrývá poklady faraonů

Každý, kdo plánuje dovolenou v Egyptě, nesmí vynechat návštěvu Egyptského muzea v Káhiře, které skrývá nejrozsáhlejší sbírku staroegyptských památek. Po zaplacení vstupného, které v přepočtu vychází přibližně na 300 Kč, se návštěvníkům odkryje přes padesát místností s více než 130 tisíci exponáty. V muzeu jsou vystaveny cenné a především originální artefakty mapující kompletní historii starověkého Egypta. K nejzajímavějším exponátům patří nálezy z hrobek Tutanchamona, královny Hetepheres a dalších členů královské rodiny. Mezi poklady dominuje velké množství šperků, dvě zlaté rakve, mystická posmrtná maska Tutanchamona a mnoho cenných předmětů.

Impozantní a ve světě jedinečný je sál mumií, ve kterém jsou vystaveny mumie jedenácti faraonů. Přestože je Egyptské muzeum rozsáhlé, na veškeré artefakty již nestačí. Jeho roli proto přebírá nově postavené Velké egyptské muzeum, které se nachází u pyramid v Gíze přibližně 25 km od Káhiry. Další autentické informace přímo od cestovatelů vám poskytnou přehledné cestopisy.

Tržiště Chán al-Chalílí je největším v Africe

Bazar Chán al-Chalílí je nejen největším tržištěm v Káhiře, ale zároveň je největším bazarem v celé Africe. Káhirské tržiště poskytuje dokonalou koncentraci afrického obchodu. Na tržišti pořídíte vše, na co si jen vzpomenete, od běžných turistických předmětů přes oblečení a koberce až po orientální koření, zlato a šperky. Základem arabské cenotvorby je smlouvání, proto se nebojte o ceně vyjednávat. Je to zažitý zvyk, na který budete dlouho vzpomínat.

Nevíte, čím platit na káhirském trhu? Na platební karty zapomeňte. Místo toho si připravte pořádnou hotovost egyptské libry. Vždy si však dejte pozor při výměně peněz, aby vás směnárník neošidil.

Káhirská věž poskytuje dohled až na pyramidy

Toužíte si prohlédnout Káhiru z ptačí perspektivy? Pak se si nenechte ujít návštěvu vyhlídky na 186 m vysoké Káhirské věži. Věž se nachází na ostrově Gezíra a hned při příchodu zaujme jedinečným vzhledem v podobě lotosového květu. Vstupní portál byl postaven z růžové asuánské žuly. Při dobré viditelnosti lze z Káhirské věže dohlédnout na pyramidy v Gíze i Abúsíru a na Nilskou přehradu.

Ať už plánujete cestu do Egypta s cestovní kanceláří nebo po vlastní ose, vízum do Egypta má platnost třicet dní. Budete tak mít dostatek času nejen na prozkoumání Káhiry, ale také dalších turistických míst Egypta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: