Maroko láká na nové rezorty, ale i na venkovskou turistiku

Maroko láká na nové rezorty, ale i na venkovskou turistiku

Marocké království patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. V den zahájení 24. ročníku veletrhu Holiday Wold se uskutečnila slavnostní večeře Marockého národního turistického úřadu, jejímž prostřednictvím se kousek „nejzápadnějšího orientu“, přenesl i do Prahy.

Maroko, které nabízí 3 500 kilometrů pláží podél Středozemního moře a Atlantického oceánu, se v posledních letech řadí mezi čím dál oblíbenější destinace a to nejen pro domácí turisty. Svědí o tom, například to, že v loňském roce Maroko americká CNN zařadila mezi TOP 10 destinací světa.

V současnosti Maroku patří 25. místo v celosvětové návštěvnosti, 12 % národní ekonomiky tvoří právě zdroje z turismu. Podle Khalida Mimiho, ředitel Marocké národní turistické centrály pro Polsko, Česko a Východní trhy, se dá očekávat, že i v letošním roce bude zájem o Marocké království vyšší než loni. Zvýšit povědomí Čechů o státu na severu Afriky má pomoci širší a efektivnější prezentace. „Velmi nám pomáhá také zájem ze strany filmových produkcí, v Maroku se natáčel snímek Mission Impossible 5 nebo slavný agent 007 s Danielem Craigem. Velmi nás těší také přízeň slavných hvězd. Své třicetiny v Maroku oslavila americká hudebnice Kate Perry,“ dodává Khalid Mimi.

Nejširší nabídku průvodců a map Maroka (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH
Moderní Maroko, to je 1500 nových silnic, 15 mezinárodních letišť po celé zemi a 6 nejmodernějších přístavů na pobřeží Středozemního moře a Atlantického oceánu.

Politická stabilita, blízkost k Evropě, pohostinnost, památky na seznamu UNESCO, rozmanitá krajina, tradiční marocká kuchyně, sportovní a wellness nabídka a samozřejmě různorodost ubytovacích kapacit, to jsou hlavní důvody, proč navštívit Maroko. Zemi, jež v roce 2010 získala titul golfová destinace roku, nejnovějším oceněním se může pochlubit i vnitrozemská Marakeš, která byla pro letošní rok označena nejlepší golfovou destinací Afriky.

Top marocké destinace jsou Marakeš, Essaouira, Agadir, Tanger, Fás, Ouarzazate, Casablanca

V současné době Marocký národní turistický úřad vyvíjí řadu aktivit, aby zařadil dvě někdejší královská města Rabat a Casablanca, mezi přední světové turistické destinace vyhledávané kvůli rekreaci a kultuře. V plánu je vznik nových muzeí, divadel, knihoven, přístavů, restaurací, kaváren, nákupních galerií a špičkových hotelů. Tento rozvoj má být financován jak z marockých zdrojů, tak z prostředků od investorů ze zemí Perského zálivu. Nemalé prostředky budou investovány také do rozvoje venkovské turistiky, což by mělo podnítit vznik asi 25 000 nových pracovních míst.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí