Maroko láká na nové rezorty, ale i na venkovskou turistiku

Maroko láká na nové rezorty, ale i na venkovskou turistiku

Marocké království patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. V den zahájení 24. ročníku veletrhu Holiday Wold se uskutečnila slavnostní večeře Marockého národního turistického úřadu, jejímž prostřednictvím se kousek „nejzápadnějšího orientu“, přenesl i do Prahy.

Maroko, které nabízí 3 500 kilometrů pláží podél Středozemního moře a Atlantického oceánu, se v posledních letech řadí mezi čím dál oblíbenější destinace a to nejen pro domácí turisty. Svědí o tom, například to, že v loňském roce Maroko americká CNN zařadila mezi TOP 10 destinací světa.

V současnosti Maroku patří 25. místo v celosvětové návštěvnosti, 12 % národní ekonomiky tvoří právě zdroje z turismu. Podle Khalida Mimiho, ředitel Marocké národní turistické centrály pro Polsko, Česko a Východní trhy, se dá očekávat, že i v letošním roce bude zájem o Marocké království vyšší než loni. Zvýšit povědomí Čechů o státu na severu Afriky má pomoci širší a efektivnější prezentace. „Velmi nám pomáhá také zájem ze strany filmových produkcí, v Maroku se natáčel snímek Mission Impossible 5 nebo slavný agent 007 s Danielem Craigem. Velmi nás těší také přízeň slavných hvězd. Své třicetiny v Maroku oslavila americká hudebnice Kate Perry,“ dodává Khalid Mimi.

Moderní Maroko, to je 1500 nových silnic, 15 mezinárodních letišť po celé zemi a 6 nejmodernějších přístavů na pobřeží Středozemního moře a Atlantického oceánu.

Politická stabilita, blízkost k Evropě, pohostinnost, památky na seznamu UNESCO, rozmanitá krajina, tradiční marocká kuchyně, sportovní a wellness nabídka a samozřejmě různorodost ubytovacích kapacit, to jsou hlavní důvody, proč navštívit Maroko. Zemi, jež v roce 2010 získala titul golfová destinace roku, nejnovějším oceněním se může pochlubit i vnitrozemská Marakeš, která byla pro letošní rok označena nejlepší golfovou destinací Afriky.

Top marocké destinace jsou Marakeš, Essaouira, Agadir, Tanger, Fás, Ouarzazate, Casablanca

V současné době Marocký národní turistický úřad vyvíjí řadu aktivit, aby zařadil dvě někdejší královská města Rabat a Casablanca, mezi přední světové turistické destinace vyhledávané kvůli rekreaci a kultuře. V plánu je vznik nových muzeí, divadel, knihoven, přístavů, restaurací, kaváren, nákupních galerií a špičkových hotelů. Tento rozvoj má být financován jak z marockých zdrojů, tak z prostředků od investorů ze zemí Perského zálivu. Nemalé prostředky budou investovány také do rozvoje venkovské turistiky, což by mělo podnítit vznik asi 25 000 nových pracovních míst.

Nejširší nabídku průvodců a map Maroka (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí