Marlborough Sounds – Port Underwood, Queen Charlotte a Pelorus Sound

Marlborough Sounds – Port Underwood, Queen Charlotte a Pelorus Sound

Je to jedna z oblastí, kde se dá zastavit třeba na týden a za pěkného počasí bude stále co dělat. Trajektem přijedete do Picton a v informačním centru hned spatříte mnoho nabídek na různé aktivity.

Také najdete širokou škálu ubytování od toho nejlevnějšího až po luxusní hotely.

Čtyřtisícové městečko nabízí mnoho příležitostí poznat přilehlé vody a okolní kopce. Počínaje túrou Queen Charlotte Track, přes kajaky, potápění, plavby na jachtě, plavání s delfíny až třeba po vyhlídkové lety. Asi nejlepší způsob je v kajaku nebo plavbou v najaté lodi, případně můžete využít služeb některé z pravidelných turistických linek lemujících kouzelné zátoky s plážemi a ostrovy.

Chcete-li okolí Picton prozkoumat pěšky, pak se nabízí několik variant vycházek po Snout Track na Victoria Domain – můžete tam strávit dvě hodiny nebo půl dne. Pro milovníky výhledů je Tihoranga Track – tříhodinová vycházka na kopec nad městem s panoramatickými výhledy na zálivy Queen Charlotte Sound.

Tip: Picton je jedno z nejlepších míst na NZ k plavání s delfíny nebo jejich pozorování. Podívat se tam můžete s českými průvodci od CK Go2 na zájezd Nový Zéland pro každého.

Z Picton se podívejme do východního, méně známého okraje zálivů. Waikawa je spolu s velkým kotvištěm jachet klidnějším a příjemnějším protějškem Pictonu. Leží na cestě do velkého zálivu Port Underwood a po téhle vyhlídkové trase se dá dostat až do města  Blenheim.

Klikatící se silnice vás vyvede na vrchol hřebenu nad zálivem, odkud je krásný výhled na okolí. Dnes jsou okolní kopce uměle zalesněny a těžba jehličnatého dřeva se zdá být jedním z hlavních odvětví místního průmyslu. Asfaltová silnička vás dovede až do přístavu, kde se nakládá vytěžené dřevo. Pak už ale pokračuje prašná cesta a ta se vlní nahoru a dolů tak, jak stoupá a zase sklouzává z jednoho zálivu do druhého.

Queen Charlotte Scenic Drive může být pastí pro váš časový itinerář a předpokládanou délku jízdní doby. Ne že by silnice byla nějak obtížná, pouze je místy užší a vlní se jako had. Ale cestou je mnoho výhledů, které stále lákají k zastavení, a tím prodlužují pobyt. Proto, jestliže svítí slunce na obloze, tak si raději nechte na krátký úsek od Pictonu do Havelock třeba i půl dne, vychutnejte si báječné výhledy, zaposlouchejte se do monotónního koncertu cikád a zaplavejte si ve vodě z jedné ze zlatavých pláží.

Z Queen Charlotte Scenic Drive se dostanete také na populární 70km stezku Queen Charlotte Track (nebo vodním taxi z Picton). Ta vznikla jako iniciativa místní komunity. Můžete se projít po jednom úseku za půl dne nebo ji jít celou po několik dnů. Každý den se můžete ubytovat podle výběru v jedné z mnoha lodge a B&B po cestě, navíc si můžete nechat svůj batoh převézt lodí do dalšího ubytování a nést si jen denní batůžek.

Stezka vás střídavě zavede z krásných pláží na hřeben s výhledy nejen na Queen Charlotte Sound, ale také na protější Kenepuru Sound.

Tip: Jste-li ubytovaní v Picton, pak vás ráno loď může dopravit na stezku, vy si projdete jeden z nejkrásnějších úseků a odpoledne zase lodí doplujete zpět do Picton.

Pravou lahůdkou Marlborough Sounds však není Queen Charlotte, ale Pelorus Sound. Změť malých zátok, pláží, ostrovů a ostrůvků – to je ten pravý ráj pro ploužení se v kajaku kolem desítek kilometrů pobřeží a bez lidí. Jen to má jeden háček – přístup je relativně obtížný – dále od všech hlavních tras, navíc část přístupové silnice je prašná. Přesto dát si dva dny navíc a spočinout třeba v Elaine Bay stojí za to. Samozřejmostí by měly být kajaky. Ve French Pass naleznete nejen nádherné ubytování, ale také další místo k objevování – ostrov a rezervaci d’Urville Island.  Pro pěší průzkum okolí se hodí Nydia Track. Spojuje místo Duncan Bay u zálivu Tennyson Inlet se zálivem Kaiuma Bay.

Majestátní Queen Charlotte Sound, Marlborough Sounds ale také největší gejzíry a maorskou kulturu můžete zažít na zájezdu Novozélandskou přírodou a dalších zájezdů od CK Go2. Milovníci Austrálie a Nového zájezdu určitě ocení zájezd to Nej z Austrálie a Nového Zélandu.

CK GO2

Cestovní kancelář Go2 nabízí jak dovolenou pro náročné klienty, tak i služby pro cestovatele, kteří potřebují udržet svůj rozpočet na uzdě. Díky velkým zkušenostem a skvělému zajištění si můžete vychutnat dovolenou svých snů bez zbytečných starostí. Samozřejmost je zajištění stálé kanceláře v cílových destinacích a přítomnost českého delegáta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí