Lyžařská střediska v okolí Nice: zážitky ve sněhu s výhledem na moře

Lyžařská střediska v okolí Nice: zážitky ve sněhu s výhledem na moře

Modré moře a bílé vrcholky hor tyčící se nad 3000 metrů nad mořem – přesně toto si můžete užít, pokud se vydáte lyžovat do Jižních Alp, do lyžařských středisek nedaleko Nice. Na své si zde přijdou fanoušci běžeckého i sjezdového lyžování i dalších zimních aktivit.

Lyžařské středisko Auron

Lyžařské středisko Auron leží v nadmořské výšce 1600 metrů a nabízí více než 130 km sjezdovek. Je přímo propojené s horou St Etienne de Tinée pomocí lanovky. Vesnička Auron si dodnes zachovala malebný horský půvab a celé středisko není tak rušné v poměru k terénům, které má k dispozici. Nedaleko leží další lyžařské středisko, Isola 2000, kam platí společný skipas. Mezi nimi se můžetepřesunovat pomocí pravidelně vyjíždějícího skibusu.

sjezovky: 135 km

počet sjezdovek: 46

počet vleků a lanovek: 19

rozložení sjezdovek: modré sjezdovky 44 %, červené sjezdovky 35 %, černé sjezdovky 22 %

převýšení: 850 metrů

sezóna: od začátku prosince do poloviny dubna

Pokud jste do oblasti Jižní Francie přijeli v létě, jistě oceníte tipy na cyklo aktivity.

Lyžařské středisko Isola 2000

Lyžařské středisko Isola 2000 se nachází u vstupní brány do Národního parku Mercantour, jen 4 km od francouzsko-italské hranice. Pokud je skutečně pěkný den, můžete odtud vidět dokonce až k moři. Středisko Isola 2000 je rozděleno do dvou údolí. Údolí Lombarde směřuje na jih a má tak dostatek slunce během celého dne, zatímco v Údolí Méné je odpoledne stín. Díky své poloze pod Mount Malinverni dosahující téměř 3000 metrů nad mořem má toto lyžařské středisko dostatek sněhu. Najdete zde technicky náročný snowpark vybavený pro všechny druhy freestyle snowboardování i snowboardcrossovou dráhu, na které se jezdí mezinárodní závody. Isola 2000 nabízí i mnoho dalších aktivit jako jsou motokáry, jízda na koni nebo sněžném skútru. Mezi tímto střediskem a nedalekým střediskem Auron jezdí pravidelný skibus a platí zde společný skipas.

sjezovky: 120 km

počet sjezdovek: 44

počet vleků a lanovek: 19

rozložení sjezdovek: modré sjezdovky 65 %, červené sjezdovky 29 %, černé sjezdovky 7 %

převýšení: 800 metrů

sezóna: od začátku prosince do poloviny dubna

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí