HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nice a okolí na kole? Projeďte se v místě Tour de France 2020!

Nice a okolí na kole? Projeďte se v místě Tour de France 2020!

Pokud plánujete aktivní dovolenou na kole, region Azurové pobřeží je pro vás ten pravý. A je jedno, jestli si zajezdíte raději v terénu nebo po silnici. Cyklistika se zde těší velké oblibě. Vždyť právě tady, v Nice, bude startovat letošní ročník Tour de France.

Okolí Nice na silničním kole

Nice na francouzském Côte d’Azur je jedním nejoblíbenějších turistických cílů a platí to i pro silniční cyklistiku. Trasy jsou zde rozmanité a scenérie ohromující. Můžete si zde vybrat z pohodových vyjížděk podél mořského pobřeží i dlouhé trasy a tvrdá stoupání, například na Col de Vence. Mnoho z nich je známých právě díky Tour de France, silničnímu závodu Paříž – Nice nebo dlouhému triatlonu Ironman Nice.

Díky přímořské poloze a srážkovému stínu Alp zde máte téměř jistotu hezkého počasí, údajně zde svítí slunce 300 dnů v roce. I v zimě se na kole dostanete až do výšek kolem 1000 metrů nad mořem. Město Nice je pohodlně dosažitelné přímými lety z Prahy a pokud se vám nechce vaše kolo složitě transportovat letadlem, v regionu najdete dostatek půjčoven, kde si kolo podle vašich požadavků můžete zapůjčit.

V přístavu Nice najdete Café du Cycliste, mekku pro místní cyklisty i zahraniční návštěvníky. I tady si můžete půjčit kolo, popít vynikající kávu a získat plno skvělých tipů. Jejich webové stránky poskytují velkou inspiraci i pro plánování zdejších tras.

Pokud jste do oblasti Jižní Francie přijeli v zimě, jistě oceníte seznam lyžařských středisek v okolí Nice.


V sedle horského kola

Okolí Nice je opravdu „to“ místo pro jízdu na horském kole. Na své si zde přijdou jezdci všech úrovní, terén je zde rozmanitý a protkaný množství stezek a cyklostezek a je možné vybírat z tras různých obtížností. Najdete zde i několik bikeparků a servisů i půjčoven kol.

Okruh Auron – Nice přístupný také elektrokolům

Letos bude také spuštěn ve Francii unikátní projetk, jehož cílem je zpřístupnit co největšímu počtu lidí všechny nejvyšší vrcholky Mercantouru na Francouzské riviéře. Proto bude celá trasa přístupná také pro horská elektrokola, a to už letos v létě. Jedná se o sedmi etapovou trasu mezi Auronem a Nice. Prochází přes 16 měst, má celkově 261 kilometrů a v průměru an ni urazíte 40 kilometrů za den. Cyklisté na ní projedou La Bonette, nejvyšší silniční přejezd v Evropě, a ukončí ji na Promenade des Anglais! Ve vesnicích na trase budou instalovány nabíjecí stanice i další potřebné vybavení.

V celé oblasti Nice Côte d’Azur bude navíc zpřístupněno více než 60 okruhů pro horská elektrokola. Tyto okruhy nabízí všechny úrovně: velmi snadné, snadné, obtížné a velmi obtížné. Zpravidla se dají ujet za méně než jeden den a na trasách rovněž najdete nabíjecí stanice.

Tour de France 2020

Jedná se o nejslavnější etapový cyklistický závod na světě a jeho průběh sledují lidí po celém světě. Jeho sto sedmý ročník starujte na konci června a první etapy se letos odehrají právě v okolí Nice. Právě start na jihu Francie prý dal mnoho zajímavých možností, jak zmínil ředitel závodu Christian Prudhommne. Vše se totiž bude odehrávat na úpatí hor a už druhý den závodu budou jezdci překonávat dva vrcholy s výškou přes 1500 metrů, něco takového tady v historii Tour ještě nebylo.

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí