Lanový park Adelboden, místo, kde se téměř dotknete nebe

Lanový park Adelboden, místo, kde se téměř dotknete nebe

Švýcarské Alpy nelákají jen na horskou turistiku, v Adelbodenu se v lanovém parku můžete postavit čelem strachu. Z věže na věž, z mostku na mostek, vyšplhat na Höi-Turm a užít si panoramatický výhled ze zavěšené plošiny na okolní krajinu.

Adelboden leží uprostřed Bernských Alp. Kromě toho, že si zde můžete užít vše, co Alpy nabízejí – krásnou přírodu, skvělé podmínky pro horskou turistiku i cyklistiku. Můžete zažít i adrenalinové dobrodružství v lanovém parku a prokázat odvahu při šplhání po Höi-Turm

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Höi-Turm, výš už to nejde

K odvážnému tanci na vysokém laně, s výhledy na okolní krajinu, vybízí první lezecká věž v Berner Oberland, Höi-Turm. Dvě věže, tři úrovně a 64 zastávek. Stačí se nechat jen zajistit a vyrazit pokořit své vlastní limity. Ti, kterým se podaří přes jednotlivé mostky, plošiny a lana vyškrábat až na úplný vrchol, se naskytne nádherný výhled na panorama Alp. Odpočinout a kochat se můžete ze 166 metrů čtvereční velké vyhlídkové plošiny.

Tip: V rámci zvýhodněného vstupného, si vyzkoušejte i jízdu na koloběžkách. Vybrat si můžete ze sedmi tras v oblasti Sillerenu, Hahnenmoosu a Adelbodenu.

Pokud se rozhodnete do lanového parku vyrazit s dětmi, nemusíte se obávat. Pro děti ve věku od čtyř do osmi let je připravená speciální cesta s dvanácti zastávkami.

Dokonce lze některé trasy na Höi-Turm absolvovat na speciálních kolech, projíždět na úzké lávce na kole, to chce už opravdu velkou odvahu a smyls pro dobrodružství. Samozřejmě i pří jízdě na kole, jste jištěni lany a popruhy. V parku si můžete půjčit i koloběžky a užít si adrenalinovou jízdu krajinou.

Krok za krokem

K lezecké věži Höi-Turm nás vyvezla lanovka přímo z vesničky Silleren, kde jsme se rozhodli nechat auto. Protože zpět dolů do údolí pojedeme na koloběžkách. Jednak to přišlo nejlépe finančně, jelikož při kombinování všech těchto Adelbodenských atrakcí můžete využít výhodného slevového balíčku. A taky projet se lanovkou a na koloběžkách je mnohem zábavnější, než jen tak přijet autem na parkoviště pod lanové centrum.

Švýcarsko nabízí spoustu zajímavých možností, jak trávit aktivně dovolenou. Tu si můžete užít i s dětmi. Nechte se inspirovat v článku Švýcarsko je pro cestování s dětmi ideální destinací.

Už samotná cesta kabinovou lanovkou stála za to. Krásné výhledy do krajiny i na výzvu, která nás čekala na hoře, na  Höi-Turm. Takhle zpovzdálí budila docela respekt, který se nemenšil, ani když jsme stáli přímo u vchodu. Rychle nazout sedák, zapnout karabinu, zajistit se a jde se na to. Už na prvních zavěšených mostech je jasné, že to není jen tak nějaká prolézačka pro děti. Dostat se až úplně na horu, na hlavní vyhlídkovou plošinu, nebylo snadné, ale rozhodně to stojí za to. Pocit z dobře odvedené práce, sluníčko a panoramata Alp. Co víc si člověk může přát.

Adrenalin ve větvích

Ve Švýcarsku najdete i další lanové parky, které nenechají vaši hladinu adrenalinu v krvi nízkou. Jedním takovým je třeba park Engelberg, v kantonu Obwalden. Vaše schopnosti tady prověří od listopadu do dubna houpací mosty, dělené nepálské mosty a přejezdy na kladce. Pod vedením instruktora si můžete vyzkoušet balancování na mostech 25 metrů nad zemí nebo šplhat po strmé skále uprostřed fascinující krajiny.

Další určitě zajímavou alternativou je Forest fun park v podhůří Matterhornu. Korunami stromů, přes mosty, lana i houpačkami ze stromu na strom, a to vše s dech beroucím výhledem na majestátní Matterhorn.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí