Kateřina Pauláthová: Freeride je za odměnu

Kateřina Pauláthová: Freeride je za odměnu

Osobností letošního Festivalu zimních sportů je Kateřina Pauláthová, mistryně ČR v obřím slalomu. V rozhovoru nám prozradila, kolik zlámala lyží nebo jak moc ji baví zakázaný freeride.

Kateřina je přední česká juniorská lyžařka, jezdí především obří slalom a v minulosti již několikrát zazářila mezi světovou špičkou z celého světa. Loni Katka obhájila titul Mistryně ČR v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně, umístila se na 5. místěna Mistrovství světa juniorů v Roccarasu a nasbírala spoustu zkušeností ze startů ve Světovém poháru. Na závěr sezony se v rámci ankety Král bílé stopy stala Juniorkou roku 2012.

Jakých úspěchů bys chtěla letos dosáhnout?

V letošní sezóně se koná Mistrovství světa i Mistrovství světa juniorů, moc ráda bych z obou akcí přivezla nějaký dobrý výsledek. Také bych ráda obhájila své výsledky na českém mistrovství. Největším úspěchem pro každého sportovce je ale zachovat si zdraví a dobroufyzickou i psychickou formu.

Jak se na to připravuješ?

Celé léto máme suchý kondiční trénink a průběžně trénujeme i na ledovcích a v halách. Letošní změna parametrů lyží si klade velké nároky i na změny v kondiční přípravě a technice jízdy, tak jsme se tomu museli také přizpůsobit. Zapracovali jsme i na zázemí celého týmu, který si nemohu vynachválit, soustředím se tak jen na lyžování.

Obří slalom – to už jsou pro běžného lyžaře nepochopitelné rychlosti. Bojíš se někdy?

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Závodník F1 také jezdí nepředstavitelnou rychlostí. Sportovci mají díky dlouhodobé přípravě hranice někde jinde. Nesmíte se bát, ale musíte mít respekt. Jakmile ztratíte respekt nebo pud sebezáchovy, je lepší skončit.

Máš ráda freeride? Jezdíš někdy mimo tréninkvolné terény?

Letos mi taťka i můj manažer dolovili na akci Český Skitest sjet si pár freeridů a bylo to super, je to jiné lyžování než to naše. Až skončím s lyžováním, určitě si nějaký freeride sjedu. Nebo když na mě budou hodní, tak zase letos na Českém Skitestu.

A na závěr s trochou nadsázky: Kolik jsi už zasvou kariéru zlomila lyží?

Myslím, že se mi nepodařilo zlomit ani ještě ty dřevěné. Zase tolik jich nemám, tak než abych je zlomila, raději přibrzdím!

ffzs

Kateřina Pauláthová je spolu s Markem Holečkem letošní osobností Festivalu zimních sportů, který právě nyní probíhá ve 120 městech celé čestké republiky. Více se dozvíte na stránkách festivalu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: