Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Přidat nové téma
Guatemalské okrádání
Diskuse k článkům

Největší problém je, že lidi si myslí, že když např. Euro má xKrát větší hodnotu než quetzal, tak platy v Evropě musí být přesně tolikrát větší (zrovna v Guatemale to někdy náhodou i vychází, ale to je vedlejší). Kudy chodím, dělám lidem v těchto ekonomických základech osvětu, je to lepší než se dohadovat jako rozháraná ženská.
I tak, s dobrou španělštinou a se zkušenostmi z různých zemí platím v Guatemale lokální ceny běžně a kolikrát mám kdeco zadarmo. Taky je to hodně ve výrazu obličeje. A slovo Checo taky dělá své - jako národ cestujeme hodně, takže lakomé Čechy už ve spoustě zemí znají, tím to máme jednodušší. V roce 2007 jsem v Guatemale nebyl, ale rád bych autorovi poreferoval, že v roce 2015 už nás ve spoustě věcí předehnali (jako většina zemí) a s morálním dospíváním tady nevidím problém (pár negativních zkušeností mám z hostelu u letiště, z "pomoci" jedné středostavovské rodinky z hor, a z tržiště od nejchudších prodavačů, ale ani bych to nenazval negativní zkušeností, jsou to pochopitelné věci a vždycky můžeme jít o dům dál).

Uvodem ti nejak moc neni rozumet, o cem vlastne meles. Guatemalu si nejdrive prostuduj, hlavne nedavnou historii, a potom muzes radit. Okradani je ten nejmensi problem. Vis napr. kolik desitek tisic nevinnych venkovanu bylo povrazdeno v horach? Kolik mladych divek bezestopy zmizelo?