Tahiti / Bora Bora
Oceánie

Nejlepší cestování mezi ostrovy f. Polynésie je letecky s Air Tahiti.. Jsou nabízeny kombinace několoika ostrovů s libovlnou dobou pobytu. Najdeš snadno na netu. Na to co se nabízí je to velmi levné a perfektně to funguje. Naproti tomu samostatné letenky mezi ostrovy jsou drahé. Přeprava lodí je blbost. Poprve jsme to také mysleli použít, ale ani jsme v Papete nanašli to správné molo, natož nějakou loď. Jsou to zásobovací lodě a opravdu to nestojí za to. Ubytování na Bora je problém. Na Matiře jsou dva levné penziony, ale je to vlastně utrpení a levné, znamená vlastně hodně moc peněz. Je to nejdražší ostrov a vlastně nic moc. Nádherná laguna, krásná motu, ipozantní podívaná z lodi hned při cestě z letiště. Barvy vody a hora Otemanu. Loď je zdarma v ceně letenky. Ale na ostrově kromě Matiry není vlastně pláž, kvůli které by tam mělo smysl jezdit. Mluvím pouze o přístupu do vody. Potápění je tam ale super. Krásné jsou výlety na motu. Šnorchlování se žraloky a rejnoky vynikající. Ale to nabízí všude, kromě Maupity. Tohle se nesmí vynechat. Poznáš tak krásu ostrova, laguny i motu. Ale drahé. Všechny ostrovy jsou super, ale vyhněte se Manihi. Tam není nic. Pokud někdo má opravdu vážný zájem pište na [email protected] rád poradím.

Ahoj !
Aby jsi nebyla zklamaná nejhezčí místa jsou mimo hlavni ostrov takže stim  levným bydlení tam sice budeš ale na ty hezky místa se ne dostaneš výjimka zadní strana ostrova na víc hlavni ostrov je bordel spina hnus a vše predrazeny  příští rok jedu asi jen 300 km od bory bory jestli chceš víc infa nápis
[email protected]
Jen odvoz z letiště te pěkně stahno klidně i 5000 Kč...

FIJI
Oceánie

Ahoj, budeš tam mimo sezónu, takže se, myslím, můžeš na rezervaci ubytka vykašlat. Já tam byl v nejvyšší sezóně a levné ubytko se dalo sehnat bez problémů na místě. Je to ale už 12 let. Obvykle se to nejlevnější ubytování ani nedá rezervovat, aspoň podle mých aktuálnějších zkušeností z jiných zemí.

Levné ubytování u pláže se dá sehnat na souostroví Mamanuca (tam jsem nebyl, to je na mě moc turistické, prý tam jsou dormy i pro desítky lidí v 1 pokoji), na ostrově Nananu-I-Ra, což je autobusem z Nadi na sever a pak krátký přejezd na lodi, domy z tvárnic, pěkné koráli, krásná pláž bez lidí na severu, kam se dá dojít pěšky:
http://www.world-of-islands.com/Professionnels/Fiches/hebergement_en.asp?Num=39

Na Fidži nejvíc doporučuju jet busem (který se nalodí na trajekt) na ostrov Ovalau (Levuka - na pobřeží ale bez pláže), prohlídnout si vesnici v kráteru (ideálně s průvodcem přes hranu kráteru, i když v listopadu nevím) a pak jet malou lodí na malinký ostrov Caqalai, který se dá obejít asi za 12 minut po pláži. Je tam i Snake Island s hady vodnáři, na který se dá přejít při odlivu suchou nohou. Je tam jediný "resort" s primitivními chajdami (bure) bez jiného osídlení:
http://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g308248-d1380354-Reviews-Caqalai_Island_Resort-Caqelai_Island_Lomaiviti_Islands.html
Na hlavní ostrov se dá dojet resortní lodí a pak busem do Suvy. Alternativa Caqalai je Leleuvia, kde jsem ale nebyl.