Oceánie

Tahiti / Bora Bora

Jakub

Zdravím,
moc rádi bychom se podívali na jedno z těchto dvou míst. Za kolik je možné takovou dovolenou pořídit řekněme na nějakých 10 až 14 dní? Pokud bychom si zvlášt zařizovali letenky + nějaký slušný hotel (nemusí to být žádný vrchol luxuxusu, prostě pěkný hotýlek 🙂 ).
Na datumu nám nezáleží.
Děkuji

Zkušenosti čtenářů

A nebylo by lepší, kdybys zadal do nějakého letenkového vyhledávače na několik datumů Praha – Papeete? Při zběžném pohledu asi od 37000 Kč (při letu přes USA je třeba ESTA). Hotely si můžeš také snadno najít na netu (třeba přes booking.com). Ceny jsou velmi různorodé, záleží co hledáte. Ostatní náklady už mohou být zanedbatelné oproti těmto hlavním.

Jakub

To jsem samozřejmě udělal, nejsem tupec. Ale jak mám vědět jestli nebývají akce na letenky třeba za půlku? O to mi jde…

Jakub:

To jsi evidentně neudělal, protože jinak bys nevěřil Janovi, že se nedostaneš pod 100000 Kč na osobu. Třeba v pensionu Te Miti asi 15 km jižně od Papeete (pár stovek metrů od pláže) můžete být dva lidi ve 2-l. pokoji 14 dní za 24000 Kč i se snídaní přes booking.com (nebyl jsem tam, ale našel jsem to za pár minut). Můžete si tam sami vařit v kuchyni a jezdit místním autobusem, takže i včetně letenky za 37000 Kč jen mírně přesáhnete 50000 Kč na osobu, když nebudete utrácet. Letenky za půlku by mohly být snad jedině, pokud chytnete nějaký chybový tarif, ale to byste to museli každodenně sledovat a hned koupit během pár hodin. Občas bývají akční letenky do Los Angeles, ale na Tahiti asi ne.

Jan

Jakube, myslím si, že 100000,- CZK/osoba je minimum na 14 dní ve Francouzské Polynésii.

Jakub
Jan:

Tak Vám děkuji a budu asi dál jen snít 🙂

A nesmite pit pivo, na Bora Bora jsme platili venku pred hotelem kolem US$ 15.-  za jedno.

Jan

Jojo, to je to, co jsem měl na mysli, a proto jsem udělal takovou předběžnou kalkulaci. Protože letenka v akci + levné ubytování ještě nezaručují nízké náklady na pobyt. A odletět tam s rozpočtem 50000,- a pak tam strádat a „užívat si“ Polynésii a nemoci si tam cokoliv koupit a nebo vše přepočítávat, tu dovolenou nevylepší. Jelikož je to štědře dotované území, jsou tam „turistické“ ceny.
Jinak letenka se běžně prodává kolem 50000,- CZK, tak je opravdu vhodné si počkat na nějaký chybový tarif, popřípadě akci.

Sona

Hezky den, jak je s dopravou mezi jednotlivymi ostrovy? Chtela jsem pouzit trajekt z Tahiti smer Bora Bora, ale nepodarilo se mi nic moc najit. Letenka stoji okolo 200 Nz dolaru jedmosmerna, coz mi neprijde uplne nejlevnejsi…mate nejake tipy, jak se po Francouzke Polynesii prepravovat? dekuji

Miro
Sona:

Ahoj Sona, podarilo sa ti najst nejake spojenie? Pozeral som na letenky a vychadzaju okolo 10 000 Kc. Diky

Vlasta
Sona:

Nejlepší cestování mezi ostrovy f. Polynésie je letecky s Air Tahiti.. Jsou nabízeny kombinace několoika ostrovů s libovlnou dobou pobytu. Najdeš snadno na netu. Na to co se nabízí je to velmi levné a perfektně to funguje. Naproti tomu samostatné letenky mezi ostrovy jsou drahé. Přeprava lodí je blbost. Poprve jsme to také mysleli použít, ale ani jsme v Papete nanašli to správné molo, natož nějakou loď. Jsou to zásobovací lodě a opravdu to nestojí za to. Ubytování na Bora je problém. Na Matiře jsou dva levné penziony, ale je to vlastně utrpení a levné, znamená vlastně hodně moc peněz. Je to nejdražší ostrov a vlastně nic moc. Nádherná laguna, krásná motu, ipozantní podívaná z lodi hned při cestě z letiště. Barvy vody a hora Otemanu. Loď je zdarma v ceně letenky. Ale na ostrově kromě Matiry není vlastně pláž, kvůli které by tam mělo smysl jezdit. Mluvím pouze o přístupu do vody. Potápění je tam ale super. Krásné jsou výlety na motu. Šnorchlování se žraloky a rejnoky vynikající. Ale to nabízí všude, kromě Maupity. Tohle se nesmí vynechat. Poznáš tak krásu ostrova, laguny i motu. Ale drahé. Všechny ostrovy jsou super, ale vyhněte se Manihi. Tam není nic. Pokud někdo má opravdu vážný zájem pište na [email protected] rád poradím.

Honza 35

Ahoj !
Aby jsi nebyla zklamaná nejhezčí místa jsou mimo hlavni ostrov takže stim  levným bydlení tam sice budeš ale na ty hezky místa se ne dostaneš výjimka zadní strana ostrova na víc hlavni ostrov je bordel spina hnus a vše predrazeny  příští rok jedu asi jen 300 km od bory bory jestli chceš víc infa nápis
[email protected]
Jen odvoz z letiště te pěkně stahno klidně i 5000 Kč…

Honza 35

Ahoj !
Aby jsi nebyla zklamaná nejhezčí místa jsou mimo hlavni ostrov takže stim  levným bydlení tam sice budeš ale na ty hezky místa se ne dostaneš výjimka zadní strana ostrova na víc hlavni ostrov je bordel spina hnus a vše predrazeny  příští rok jedu asi jen 300 km od bory bory jestli chceš víc infa nápis
[email protected]
Jen odvoz z letiště te pěkně stahno klidně i 5000 Kč…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: