Fidži – 2 měsíce – omezený budget
Oceánie

Ahoj, už je to 15 let, ale myslím, že částečně to bude stále platit. Doporučuju ostrovy Nananu-i-Ra, Ovalau na trek do vesnice v kráteru a nedaleký Caqalai s primitivním "resortem" (případně Leleuvia s kvalitním ubytkem):
https://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g308248-d1380354-Reviews-Caqalai_Island_Resort-Caqalai_Island_Lomaiviti_Islands.html
https://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g308251-d929265-Reviews-Leleuvia_Island_Resort-Leleuvia_Island_Lomaiviti_Islands.html
Před rokem jsem uvažoval o Taveuni, na který mi tehdy nezbyl čas, hlavně na Lavena Coastal Walk a nějaké levnější ubytko, byť s horším hodnocením, tam taky je. Je ale třeba letět nebo projet přes Vanua Levu, kde toho asi moc k vidění není, a pak trajektem.
Fidži je sice velké a 2 měsíce by se tam strávit dalo, ale ne všude je levně a souostroví Mamanuca a Yasawa je dost turistické, takže doporučuju letět i na Samou tak na 2 týdny. Mě tam v listopadu 2016 vyšlo 17 dní na 14000 Kč a teď je kurz o 10% výhodnější (cestoval jsem sám, busem a někdy stopem, což je velmi snadné, jedl a spal v levných rodinných resortech, v Apii v restauracích nebo u stánku). Je to navíc Polynésie, takže jiná kultura, řekl bych i příjemnější lidi, byť Fidžijci jsou taky milí. Když se vyhneš prázdninám na NZ a v Austrálii, bude tam jen minimum turistů.
https://www.zonerama.com/liborstein/Album/3895593
Případně zvaž i Tonga, tam se dá taky pobýt levně, ale letecká doprava se prodraží.