Jak si zařídit absolutní pohodičku během tripu v dodávce nebo autě

Jak si zařídit absolutní pohodičku během tripu v dodávce nebo autě

Cestování dodávkou je v dnešní době určitá forma nezávislosti, která se stává velmi populární. Přinášíme vám proto několik rad jak si co nejlépe a za pár kaček vybavit váš pojízdný domek, aby se vám v něm krásně cestovalo, ale i žilo.

„Co kdyby vám někdo řekl, že existuje dovolená, která může být už od prvního okamžiku nekonečným dobrodružstvím plným jedinečných zážitků a nezapomenutelných vzpomínek pro celou rodinu? A navíc, že ani nemusíte cestovat někam daleko a tohle všechno si můžete užít klidně pár kilometrů od vašeho domova? Že je to nepředstavitelné? Přitom je to tak snadné! Řeč je o cestování obytným autem.“ Vlastní zkušenosti o cestování na čtyřech kolem si můžete přečíst v článku od NARUBY.life: Láska na kolech – proč je cestování obytným autem ten nejlepší způsob cestování

Není nic jednoduššího, než vzít svůj osobák, nebo van a vyrazit na cesty prozkoumávat kouty naší krásné planety. Už jste ale přemýšleli nad tím, co si sbalit a jaké vybavení dokoupit, aby se vám cestovalo pohodlně? Níže přinášíme několik praktických tipů:

Přístřešek pro stín, i krytí před deštěm

K dodávce se dá snadno přidělat přístřešek Van Connect nebo Air Seconds Base Connect s SPF 50+. Dají se lehce napojit, abyste z dodávky vylezli suchou nožkou i přes pořádný slejvák.

Udělejte si z přístřešku zároveň i kuchyňku a jídelnu v jednom. Polohovací křeslo a k tomu tenhle dřevěný stoleček dodává bezva atmosféru, hlavně večer se svítilnou. Kdo chce levnější variantu nábytku, tak je věčná klasika rozkládací židle a hliníkový stoleček.

Přístřešek vám poskytne ochranu před deštěm, i sluncem
Přístřešek vám poskytne ochranu před deštěm, i sluncem

Spaní jako v bavlnce

Kromě toho, že se v přístřešku skvěle sedí u dobrého jídla, tak tady můžete i nocovat v doplňkové ložnici, nebo jen tak v hamace, či na podlaze. Matrace se 16cm výškou je už vcelku pohádka a člověk ji sbalí do rozměru  55 × 22 × 22 cm. Hladká samonafukovačka je naopak ideální volbou pro dva. K matraci je samozřejmě potřeba i spací pytel. Abyste se cítili úplně jako doma, tak nezapomeňte na polštářek  Ultim Comfort z paměťové pěny.

Díky tlusté nafukovací matraci si budete připadat jako ve vlastní posteli
Díky tlusté nafukovací matraci si budete připadat jako ve vlastní posteli

Chutně i v přírodě

Z vaření je základ dobrý vařičkonvička na ranní kafe a dřez s odpadní vodou. Pro delší kempování se hodí samozřejmě i odpadkový koš, třeba tento s přihrádkami na tříděný odpad. Pro delší uchování potravin v chladu je ideální samonafukovací chladící box.

Hygiena je základ

Pro trochu soukromí a hygienu se dá využít rychlorozkládací sprchová kabina a do ní solární sprcha, která nemusí být zavěšená ve výšce. Základem je samozřejmě i skládací suché WC.

S takovým vybavením si vystačíte i na delší kempování a troufáme si tvrdit, že vám nebude nic chybět. Pokud si přeci jen na něco ještě vzpomenete, koukněte na www.decathlon.cz/kempovani-s-autem-dodavkou-nebo-karavanem, kde najdete další inspiraci na vybavení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: