Hory letních zážitků ve Vysokých Tatrách

Hory letních zážitků ve Vysokých Tatrách

Známý cestovatelský průvodce Lonely Planet prohlásil Vysoké Tatry za nejvýznamnější letní evropskou destinaci. Objevte jejich kouzlo a dopřejte si tatranské léto plné vlastních zážitků.

Tatranská Lomnice

Lomnický Štít

Neopakovatelné výhledy z druhého nejvyššího štítu Vysokých Tater na úžasné panorama okolních vrcholů si můžete vychutnat díky lanovce, která vás vyveze až na vrchol. Zatímco v 17. století byl pro lidi z podhůří Lomnický štít díky svému obrysu zamračeným a zejména nedobytným gigantem přezdívaným Děda, dnes je přístupným a příjemným místem. Kavárna na jeho vrcholu k této atmosféře jen přispívá – i díky špičkové kávě Blue Mountain, kterou si můžete vychutnat ve výšce 2634 m n. m. jako na jednom z mála míst v rámci Střední Evropy.

K nezapomenutelným zážitkům patří i Noc na Lomnickém štítě. Na druhé nejvyšší hoře na Slovensku se můžete ubytovat v čtyřmístném (Comfort) a dvoumístném (Classic) pokoji. V Kavárně Dedo si vychutnáte slavnostní večeři, přenocujete s noční oblohou těsně nad hlavou a snídaně na vás počká na Skalnatém Plese.

Štrbské Pleso

Mezi nezapomenutelné zážitky patří i dovolená ve středisku Vysoké Tatry – Štrbské Pleso. Návštěvníci se mohou vyvézt lanovkou na Solisko a dopřát si panoramatické pohledy do doliny, na romantické Štrbské pleso, Kriváň či Nízké Tatry. To vše můžete obdivovat přímo z venkovní terasy BIVAC PIZZA RESTAURANT (1840 m), která je známá chutnými italskými specialitami.

Starý Smokovec – Hrebienok

Středisko Vysokých Tater – Starý Smokovec, je klíčovým centrem a nejvýznamnějším městem Vysokých Tater. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi a turisty začínající své túry na Hrebienku. Tam se mohou vyvézt lanovkou ze Starého Smokovce a zažít tak pocit, který měla i anglická královna Alžběta II. Cesta pozemní lanovkou trvá 7–8 minut a překonává 246 metrové převýšení. Z Hrebienka se Tatranskou magistrálou dostanete na Skalnaté pleso nebo zde začnete některou z vysokohorských túr na Bilíkovy, Rainerova, Zamkovského či Téryho chatu.

Gastronomie ve výškách – zážitek nejen pro chuťové pohárky

Unikátní zážitek z noční atmosféry hor a dobrého jídla nabízí návštěvníkům Večeře pod hvězdami. Noční jízda lanovkou na Skalnaté pleso, skvělá večeře v nové, moderní restauraci Panorama a jedinečný zážitek v podobě digitální projekce noční oblohy, hvězd a dalekého vesmíru díky mobilním planetárním kupolím i samotné přírodě. To jsou neopakovatelné chvíle pod tatranskými hvězdami, které budou milou vzpomínkou pro všechny romantiky i milovníky přírody.

GOPASS.SK

Nejpohodlnější a nejvýhodnější způsob nakupování lístků na tatranské lanovky je nákup on-line přes gopass.sk. Namísto stání u pokladen si vyberete přímo z pohodlí domova, navíc pokud se rozhodnete koupit si lístek tři a více dní předem, získáte i nejlepší cenu.

Společnost Tatry Mountain Resorts, a.s. je top provozovatelem horských středisek a zábavních parků a poskytovatelem turistických služeb v regionu střední a východní Evropy, konkrétně ve Vysokých a Nízkých Tatrách, v Čechách a v polských Beskydech. S portfoliem, které zahrnuje nejvýznamnější horská střediska, zábavní parky, golfové resorty a hotely, má ambice stát se největším subjektem v turistickém odvětví tatranského regionu. Hlavní cílem je obroda horských středisek, aquaparků, tematických a zábavních parků prostřednictvím zlepšování kvality a rozšiřování nabídky služeb.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: