Funkční repliku lodi Vikingů najdete ve Wikingworldu na Islandu + VIDEO

Funkční repliku lodi Vikingů najdete ve Wikingworldu na Islandu + VIDEO

Jedinečné muzem Vikingworld v regionu Reykjanesbaer na Islandu se nachází ve městě Keflavík-Njardvík nedaleko hlavní silnice, pouhých 5 min autem od letiště, 15 minut z Modré Laguny a 30 min z Reykjavíku.

Moderní budova muzea stojící na břehu Atlantiku byla projektována světově uznávaným architektem Gudmundurem Jónssonem jako výstavní pavilon pro vikingskou loď. Funkční replika originálu z 9.stol., která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky, je zavěšená v hlavním sálu budovy. Zbytek expozice je tématicky věnován vikingům, severské mythologii a archeologii kraje.

Novinkou ve Vikingworldu je tištěný průvodce muzeem v českém jayzce, který je pro turisty k dispozici zdarma.V muzejním obchodu je navíc možné zakoupit řadu suvenýrů, islandských ručně pletený svetrů, vikingských šperků, stejně tak mapy, pohledy, knihy atd.

Díky své poloze je muzeum ideální na návštěvu při cestě z nebo na letiště. Jednoduše s tak zkrátíte hodiny čekání na letadlo nebo se ještě před cestou dozvíte mnohé o historii Islandu.

Nejširší nabídku průvodců a map Islandu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí