FOTOREPORTÁŽ: Mauricius není jen o odpočinku, ale taky trecích do hor, třeba po Black River National Park

FOTOREPORTÁŽ: Mauricius není jen o odpočinku, ale taky trecích do hor, třeba po Black River National Park

Mauricius si většina lidí představí jako ostrov plný pláží, rumu a možná si vybaví známý třtinový cukr. Na Mauriciu jsou ale také skvělá místa pro outdoorové vyžití, které umožňuje například národní park Black River Gorges.

Zejména jižní část ostrova nabízí právě v již zmíněném parku krásné túry s výhledy po okolí, vodopády a je ideální pro vyznavače outdoorových sportů jako únik z plážových letovisek.

Na Mauricius se snadno dostanete se společností  Turkish Airlines, která létá od nejvíce zemí na světě. Nabízí pohodlí 4*hvězdičkové společnosti: letíte za dobrou cenu a získáte skvělý servis na palubě. Při mezinárodních letech si vychutnáte výběr nejlepšího menu. Jestliže u zvoleného letu neexistuje návazné spojení při přestupu, můžete využít Tour Istanbul zdarma. Turkish Airlines byly oceněny jako „Nejlepší evropská letecká společnost roku“ po šesté v řadě a to od roku 2011.

Vydejte se na některou z túr či kratších treků po Black River National Park

Z mnoha túr je jednou z nejlehčích asi ta na nejvyšší vrchol parku – Black River Peak (828 m), kterou jsme šli cca 2,5 hodiny skutečně výletnickou chůzí.

Další už více náročnou je výstup od moře do horských oblastí po stezce zvané Parakeet Trail, která je dle značení naopak jednou z nejnáročnějších v celém parku a kterou si David, spolucestovatel a manžel, dokonce i zaběhl 🙂 Mokré bahnité podloží je velmi náročným terénem zejména v kombinaci s dlouhým stoupáním a proto je za odměnu každá vyhlídka po cestě.

Na ostrově nežije moc zvířat. Nejznámější, pták dodo, nebo také blboun nejapný byl zcela vyhuben v 17. století. Jeho podobiznu ale uvidíte na každém rohu, všech suvenýrech a všech restauracích – jmenují se po něm dokonce i obchody. Kromě různých ptáků zde v terénu nejčastěji spatříte malé zvířátko pod stromy a keři, které se ani moc nebojí. Ovšem, co to bylo za zvíře jsme nezjistili. Některé zdroje uvádí, že se jedná o promyku, která byla na ostrov dověžená za účelem lovení krys, toto ale promyka není – posuďte sami na obrázku. Budu ráda, když mi někdo pomůže.

Dalším zvířetem, které se nebojí jsou šneci, krásní velcí šnecí, kteří se u nás prodávají ve zverimexech, byli všude.

Sedmibarevná země a vodopád ze sna

Krásnými, ale o to více turisticky navštěvovanými atrakcemi jsou tyto dvě přírodní krásy. První je vodopád Chamarel.

Myslela jsem si, že se k němu půjde alespoň malým trekem horským lesem, ale opak byl pravdou. Dá se k němu dojet v podstatě přímo autem. I to je důvod, proč se zde budete drát mezi davy turistů na vyhlídkové místo, odkud je nejhezčí fotka.

O vesničku vedle se zase dostanete velmi blízko autem k tzv. Sedmibarevné zemi – tato země má nejspíše sopečný původ, ale jedná se o hlínu s příměsí různých sloučenin, které způsobují erozi a fakt, že na místě nerostou žádné rostliny, protože se jedná o nehostinné prostředí. Místo malinko připomíná písečné duny, ovšem vstup na jejich povrch není povolen a do areálu se platí vstupné.

Autorka Michaela Gladišová nejčastěji cestuje se svým manželem Davidem. Společně vyhledávají destinace, kde se ještě dá setkat s tradiční kulturou nebo zažít dobrodružství. Její největší zábavou je vylézt nebo vyběhnout v každé zemi nebo místní části nejvyšší vrchol (pokud to lze). V poslední době navštívila země jako jsou Súdán, Uganda nebo Tanzánie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: