Dobrodružství a nezapomenutelné zážitky – německé zábavní parky přináší zábavu pro celou rodinu

Dobrodružství a nezapomenutelné zážitky – německé zábavní parky přináší zábavu pro celou rodinu

Mezi nejoblíbenější výletní cíle rodin s dětmi bezpochyby patří zábavní parky. Ať už hledáte dobrodružnou dovolenou se spoustou zábavy, nebo jen potřebujete vypnout od každodenního shonu a zároveň nějak zabavit své ratolesti, více než stovka zábavních i tématických parků na území Německa se vám postará o nezapomenutelné zážitky.

Mnohé parky nabízejí zážitkové noclehy, a tak tu můžete strávit klidně i několik dní. Probuďte se třeba v domečku na stromě, indiánském teepee a nebo mezi piráty. Taková noc vám a hlavně vaším ratolestem zaručeně na dlouho utkvěje v paměti. Mnohé zábavní parky jsou otevřené i v zimní sezoně a lákají na speciální vánoční atrakce, bobování, bruslení a vánoční trhy.

LEGOLAND Deutschland

U městečka Günzburg byl v roce 2002 otevřen LEGOLAND Deutschland. Tématický park, stylově vycházející ze stavebnice Lega, je vhodný pro děti již od čtyř let, ale na své si zde přijdou všechny věkové kategorie – včetně dospělých.

Rozloha areálu, který je rozdělen do několika zón, odpovídá zhruba 26 fotbalovým hřištím, proto si pro jeho návštěvu vyhraďte alespoň dva dny. Pokud máte více času, kombinujte výlet s návštěvou nedalekého Mnichova či Sttutgartu.

Dominantou německého Legolandu je Miniland, který sestává z 55 miliónů Lego kostek. Z významných měst a míst v Evropě se těšte například na parlament v Berlíně, přístav v Hamburku, nechybí pohádkový zámek Neuschwanstein, mnichovské letiště a fotbalový stadion Allianz aréna – největší stavba z Lego kostek. Čilý ruch plovoucích lodí, pohybujících se mlýnů i pracujících jeřábů panující mezi stavbami je pomyslnou třešničkou na dortu, která unikátnímu světu miniatur dodává na životě.

V Lego City mohou děti v autíčkách, která vypadají jako postavená z Lega, absolvovat autoškolu a obdržet dětský řidičský průkaz. Menší děti budou pilotovat letadlo a starší společně s rodiči si na Flying Ninjago užijí adrenalinový let vzduchem. Společně pak nastupte na Legoland Express a užijte si okružní jízdu parkem.

Chrabří rytíři a urozené dámy se z dětí rázem stanou uprostřed unikátních středověkých kulis Rytířského světa. Pro starší děti a rodiče je připravena horská dráha Dragon Coaster, na hřbetu ohnivého draka si užijete pohled pěkně z výšky na celý historický komplex.

V sekci Imagination se vyřádí především kreativci, protože tady se fantazii meze nekladou! Vynálezci mohou sami vytvářet a programovat Lego roboty a stavět výškové budovy. Zablouděte i do zrcadlového labyrintu a nenechte se zasáhnout laserem v bezpečnostní síti. Otočná plošina 50 metrů vysoké vyhlídkové věže poskytuje ojedinělý výhled na celý Legolang.

Dobrodružství slibuje i rozsáhlá mystická Říše faraónů. V interaktivní atrakci Tempel X-pedition se stanete dobrodruhy, kteří se vydávají do temného chrámu na honbu za pokladem. Další expedice vás čeká v Zemi dobrodružství, odkudse lodí vydáte do deštného pralesa plného tajemství a překvapení. V závěru cesty loď vystoupá k vrcholu sopky a putování zakončí prudký sjezd na vodní hladinu. S piráty se děti utkají v bitvě kapitána Nicka na území Země Pirátů.

Na průzkum potopeného města Atlantis vás vezme Lego X-treme. Padesát modelů postavených z více než jednoho milionu Lego kostek obývají skuteční žraloci, rejnoci a tropické ryby. Výškový lanový park pak vybízí děti i dospělé, aby otestovali své vlastní limity a schopnosti.

Budete-li chtít svůj pobyt prodloužit, přenocujte v Legoland vesničce hned vedle parku.

 • otevírací doba: 6. duben – 3. listopad; 10:00 – 18:00 (delší otevírací doby o víkendech, svátcích a prázdninách)

 • základní vstupné: děti do 11 let 43,50 €; dospělí 49,50 €

 • www.legoland.de/cs

Prozkoumejte místa, která leží sice za hranicemi České republiky, ale přesto jsou v poměrně snadno dosažitelné vzdálenosti a jsou natolik zajímavá a lákavá, že vám rozhodně budou stát třeba i jen za jednodenní výlet.

Heide Park Resort

Rozkládá se na ploše 120 fotbalových hřišť a funguje již od roku 1978. Leží nedaleko městaSoltau v překrásné krajině Lüneburského vřesoviště. Tématické oblasti Heide Park Resortu, jako je Zapomenutá země, Zátoka pirátů, Divoký Západ nebo Transylvánie, obklopují velké jezero uprostřed zelené zahrady.

Najdete tu největší evropskou horskou dráhou postavenou ze dřeva – Colossos má výšku 60 metrů a rychlost jízdy dosahuje až 120 km/h. Divoká horská dráha Krake je zase prvním německým Dive Coasterem, který dopřeje patřičnou dávku adrenalinu. Jízda začíná děsivě svislou, téměř kolmou stěnou, a to ještě nevíte, že poletíte rychlostí až 103 km/h! Na Screamu – nejvyšším Gyro-Trop-Toweru na světě, padáte volným pádem z výšky 71 metrů a rychlostí kolem 100 km/hod.

Horská dráha Limit vám dá ochutnat svět hlavou dolů… Závěsné vozíky jedou rychlostí 80 km/h. Vystřelovací horská dráha Desert race nabídne divokou jízdu pouští, a pokud se neštítíte vody, vyzkoušejte osvěžující mountain rafting.

Menší děti mohou řádit, lézt a cákat se a dovádět na kolotočích. Ve westernovém městečku Lucky Land se projedou na ruském kole ve velkých dřevěných sudech a zahrají si na zlatokopy. Ocení také indiánskou horskou dráhu a hřiště plné dobrodružných atrakcí. Heide Park nabízí také řadu představení s delfíny, lachtany, piráty, kaskadéry a akrobaty.

Ubytovat se můžete v pestrobarevných dřevěných domcích Holiday Campu a dobrodruzi se do nového dne probudí mezi piráty v hotelu Port Royal.

Výlet do Heide parku ideálně nakombinujte s návštěvou blízkého Safariparku Serengeti v Hodenhagenu, kde můžete potkat lví smečky, stáda afrických antilop, buvoly, žirafy, tygry, pštrosy, opice i slony a nosorožce tuponosé.

 • otevírací doba: 6. duben – 3. listopad; 10:00 – 18:00 (delší otevírací doby o víkendech, svátcích a prázdninách)

 • základní vstupné: děti do 11 let 39,00 €; dospělí 49,00 €

 • www.heide-park.de/en

Europa Park

Jako jeden z mála zábavních parků je Europa Park ležící v bádenském Rustu otevřen i přes zimu. Kromě toho je to také vůbec největší zábavní park v Německu, a tak jsou jednotlivé tematické oblasti Evropy, přičemž každá má charakteristickou architekturu, gastronomii a kulturu, prošpikovány více než stovkou atrakcí a akcí.

Na své si přijdou menší návštěvníci i milovníci adrenalinu. Nedávno otevřenéVoletarium se právem zařadilo mezi TOP atrakce – sen o létání se zde stává skutečností. Horská dráha Silver Star kombinujevýšku73 metrů a rychlost až 130 km/hod, a to už je pořádná dávka vzrušení. Blue Fire Megacoaster vás za 2,5 s vystřelí z 0 na 100 km/h do výšky 40 metrů. V horkých letních dnech se shlaďte na vodních dráhách, jako je třeba Poseidon nebo Atlantica. Cestu kosmickou lodí si užijete na atrakci Eurosat a 4D kino vás vezme na průzkum oceánu. Děti si užijí Dětský svět, nejrůznější představení a show.

Pokud se rozhodnete zůstat o den déle, vyberte si jeden z pěti zážitkových hotelů.

Výlet skvěle nakombinujete s vodopády Triberg, které padají z výšky 163 metrů. Vzdálené jsou zhruba hodinu jízdy autem a během zimy se okolní les promění v naprosto pohádkovou krajinu.

 • otevírací doba: letní sezóna: 6. duben – 3. listopad; 09:00 – 18:00 // zimní sezóna: 23. listopadu 2019 – 06. ledna 2020 a 11. ledna 2020 – 12. ledna 2020; 11:00 – 19:00 (24. a 25. prosince 2019 – zavřeno)

 • základní vstupné: děti do 11 let 44,50 €; dospělí 52,00 €

 • www.europapark.de/en

Hansa Park

Jako jediný německý zábavní park Hansa Park leží přímo u moře v městečku Sierksdorf v Lübeckém zálivu. Zábavu zde najdete v 11 originálních tematických světech a na 125 atrakcích!

Jednou z šílenosti, které zde můžete zažít, je vylétnout z oceánu až do nebe díky horské dráze Nessie. Kletba Novgorodu nabídne světově nejstrmějším pád ve tmě. Zároveň je nejrychlejší vystřelovací horskou dráhou v Německu – na 100 km/h zrychlí za 1,4 s. Létající žralok i Holanďan vás zhoupnou hlavou prudce dolů a pak zase nahoru.

Zábavu zde najdou i milovníci vody a malé děti. Ráj her jim nabídne možnost prozkoumávat jeskyně, houpat se na liánách nebo šplhat a řádit v korunách stromů. V norském světě pověstí ti nejmenší odhalí mnohá tajemství říše trollů. Zábavu pak korunují odvážné živé show a kaskadérská představení.

Hansa park skvěle nakombinujete s návštěvou Lübecku nebo Kielu. A pakliže se rádi bojíte, zajeďte si do Hamburku. Historická show v kombinaci se strašidelným domem – Hamburg Dungeon, pocuchá nervy i těm neotrlejším návštěvníkům.

Na pobřeží Baltského i Severního moře najdete celou řadu zajímavých míst, která stojí za pozornost. Patří mezi ně města Bremerhaven, Kiel a Stralsund. Tipy na nepříliš vzdálená místa, která by se mohla stát vaší příští cílovou destinací.

Phantasialand

Phantasialand leží v Brühl, asi 20 kilometrů od Kolína nad Rýnem. V Brühlu za návštěvu stojí rokokové zámky Augustusburg a Falkenlust z počátku 18. století zapsané na seznamu UNESCO. Pokud máte více času, navštivte kolínskou ZOO, která v Německu patří k nejstarším a největším svého druhu.

Park je rozdělen do šesti tematických oblastí a otevřen je i přes zimu. Adrenalin zaručeně zažijete na atrakcích jako je zavěšená horská dráha Black Mamba, kdy se řítíte rychlostí 80 km/hod mezi skalami, pod zemí a ještě hlavou dolů. Na otáčející se lavici Talocan na vás budou šlehat plameny a Mystery Castle nabídne volný pád ve tmě. Ochlazení hledejte na Chiapas a River Quest.

Vedle velkých horských drah, které vám možná obrátí žaludek vzhůru nohama, zde najdete i velký výběr dětských horských drah.

Hotel Ling Bao je postaven podle starověké filozofie Feng Shui a skvěle si tu odpočinete. V africkém hotelu Matamba si zase užijete dobrodružství tohoto fascinujícího kontinentu

 • otevírací doba: letní sezóna: 1. dubna – 3. listopadu // zimní sezona: 22. listopadu 2019 – 19. ledna 2020

 • základní vstupné: děti 4–11 let 41,50 €; dospělí 51,50 €

 • www.phantasialand.de/en

Výsledek obrázku pro germany travel logoOrganizace GermanyTravel podporuje Německo jakožto atraktivní a rozmanitou destinaci a prosazuje jej jako turistický cíl již více než 60 let. Mezi její aktivity patří například vývoj nových marketingových strategií založených na konkrétních tématech, akcích a zajímavostech, usiluje o zvýšení objemu turistické dopravy nebo příjmu cizích měn.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: