Deset zajímavých novinek pro švýcarskou zimu

Deset zajímavých novinek pro švýcarskou zimu

Pohádkově zasněžené vesničky, perfektní lyžařská střediska, trasy pro sněžnice či běžky, netradiční sporty i malebné výhledy. To všechno přináší zima ve Švýcarsku. Vytipovali jsme pro vás deset zajímavých novinek, jimiž se Švýcarsko nově pochlubí v této lyžařské sezóně.

1. Otevření SKYLINE snowparku v Interlakenu

Vedle Gimmeln vleku v Interlakenu najdou nový ráj milovníci freestylového lyžování a snowboardisti. Nový Skyline snowpark se zde otevře už tuto zimní sezónu a zájemci zde najdou linie pro začátečníky i pokročilé. Pokud navíc budete něco podobného zkoušet úplně poprvé, můžete si zaplatit odborné instruktory. Více než tucet skokánků, railů a boxů zajistí opravdu adrenalinový zážitek každému nadšenci.

Více na www.schilthorn.ch.

2. Zábava v Funslope

Hravé prvky, jako mosty, tunely nebo profily ve tvaru spirály, jsou k dispozici v areálu Funslope v bezprostřední blízkosti Snowpark Gstaadu na Mt. Hornberg. Tato atrakce je ideální pro rodiny s dětmi, které zde mohou zdokonalovat své první lyžařské dovednosti velmi hravým způsobem. Funslope se vztahuje na běžný skipas a je jedinou atrakci svého druhu v Berner Oberlandu.

Více na www.gstaad.ch.

3. Projeďte se na saních na sobí farmě La Ferme des Cheseaux

Díky neuvěřitelnému množství sněhu v oblasti Le Châtelard-près-Romont si zde můžete užít švýcarskou zimu poněkud netradičně a projet se po zasněžených pláních na saních tažených soby. Tento výjimečný zážitek nabízí sobí farma La Ferme des Cheseaux.

4. Visutý most mezi vrcholy v Bernských Alpách

První visutý most na světě, jenž spojuje dva vrcholky, vyrostl v Bernských Alpách díky Glacier 3000. Jedná se o zcela průkopnický projekt, jehož cena se odhaduje na 1,8 milionu švýcarských franků. Otevření nového sto sedm metrů dlouhého mostu visícího v 3000 m se očekává v listopadu 2014. Otevřen bude celoročně a vstup na něj je zdarma.

Více se o visutém mostu dozvíte na www.glacier3000.ch.

5. Zacvičte si jógu na sněhu v Engadinu

Zacvičit si jógu s profesionálními lektory přímo mezi sjezdovkami můžete v Engadinu. Cílem tohoto projektu je hledat opětovné spojení lidského těla a mysli. Organizátoři tvrdí, že jóga na sněhu nabízí jedinečný způsob relaxace, pomůže nám uvědomit si krásu okolní přírody, najít vnitřní klid a uniknout stresům běžného života.

Další informace o cvičení jógy na sněhu najdete na www.engadin.stmoritz.ch.

6. Sněžnicové trasy a zimní bikování v Marbachegg

Nabídka sněžnicových tras v okolí Marbachu v kantonu Lucern je pro letošní zimu výrazně rozšířená. Díky dobře značené trase z Marbachu do Marbachegg se můžete dostat do pohádkově zasněžených krajin daleko vzdálených od přelidněných sjezdovek. A krom toho v Marbachegg najdete ještě jednu skvělou atrakci, ve večerních hodinách se můžou dolů do údolí spustit po sněhu vyznavači MTB.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

7. Nová lanovka v Mythenregionu

V srdci Švýcarska leží lyžařské středisko Schwyzer, kde bude v prosinci tohoto roku otevřena nová lanovka. Díky ní bude ještě snazší dostat se k 36 kilometrům turistických tras a 50 kilometrům nádherných sjezdovek.

Více na www.mythenregion.ch.

8. Snow park v Bellwandu

Nádherný nový snow park nabízí celých 56.000 metrů čtverečních plochy pro začátečníky i pokročilé, lyžaře i snowboardisty. Začít s triky zde tedy může opravdu každý. Otevřeno je denně, ve středy a o víkendech navíc můžete využít k padání cvičný vzduchový polštář.

9. Skijöringv Mont-Noble

Nový sport nabízí možnost nechat se táhnout na lyžích konmi. Právě tuto netradiční zábavu je nyní možné vyzkoušet ve Švýcarsku, konkrétně v oblasti Mont –Noble. Pocity z takového zážitku jsou opravdu intenzivní.

O oblasti najdete více informací na www.mont-noble-tourisme.ch.

10. Lyžování v Lenzerheide

Necelou půlhodinu jízdy autem nebo autobusem jižně od Churu, v plochém slunečném sedle, kudy odnepaměti vedla obchodní cesta k jihu, leží jezero Igl Lai a u něho vesnice Valbella, Parpan a Lenzerheide. Na obou stranách údolí vás čeká dohromady 155 km sportovních sjezdovek a mezi nimi dostatek prostoru pro bezpečný freeride. Od loňské zimy je navíc areál spojen s menší Arosou, kde najdete dalších 100 Km sjezdovek. Snad největším lákadlem v Arose je vyhlídkový vrchol Weisshorn(2653 m) s panoramatickou restaurací.

Více na lenzerheide.com.

Švýcarsko bez rámečku 2012

Plánujete-li opravdu aktivní zimní dovolenou nejlepší volbou je návštěva nedalekého Švýcarska, které nabízí skvělá lyžařská střediska, malebné horské vesničky ve stínu zasněžených velikánů, dokonalý servis dopravy i ubytování a v neposlední řadě mnoho kulturních památek. Spoustu tipů na cestování po Švýcarsku najdete na www.MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí