Omar Jamaein

Omar Jamaein

Omar Jamaein je majitel CK Hamidi, průvodce a nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a dlouhé treky.


Články autora

Sedmý kontinent
Etnokuchyně a recepty

Sedmý kontinent

Panenská příroda, přátelští obyvatelé i zajímavá historie. Vydáme se od suchých savan na západě po deštné pralesy na východě, od hor po opuštěné pláže pokryté bílým pískem, od pozorování lemurů po bezprostřední setkání s velrybami. Madagaskar je něco mezi Afrikou a Asií, zkrátka sedmý kontinent.

Autentická Sokotra 
Ostrovy a pláže

Autentická Sokotra 

Četná vádí s vodopády a přírodními bazény, bělostné liduprázdné pláže, písečné duny a hory dosahující přes 1500 metrů. Sokotra je ideálním místem pro dobrodružně naladěné cestovatele, kteří při dovolené nevyhledávají luxus turistických resortů, ale přesto si chtějí dopřát exotický ráj. Cesta sem je plná dobrodružství, kempování v přírodě, trekování v exotické krajině a setkávání s místními vesničany.

Divokým iráckým Kurdistánem
Pouště

Divokým iráckým Kurdistánem

Irácký Kurdistán je jedinečný svou rozmanitou přírodou hor, kaňonů řek a jezer a jeho obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní. Vydejte se objevit panenskou přírodu, historické památky, a hlavně se seznámit s místními neuvěřitelně milými lidmi.