Aktivní léto ve Švýcarsku!

Aktivní léto ve Švýcarsku!

Plánujete-li opravdu aktivní léto plné outdoorových aktivit a sportu, nejlepší volbou je návštěva nedalekého Švýcarska, které nabízí malebné horské vesničky ve stínu skalnatých velikánů, dokonalý servis dopravy i ubytování a v neposlední řadě mnoho kulturních památek.

Aletsch

Za dlouhými výlety do přírody se vydejte do regionu Aletsch se stejnojmenným ledovcem, který je největším v Alpách. Spatřit jej můžete z mnohých vyhlídek. Celá oblast je navíc domovem mnohých vzácných živočichů a rostlin.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Saas Fe

V kantonu Valais najdete další skvělé vysokohorské středisko vhodné k mnohým sportovním aktivitám, a to Saas Fe. Konkrétně jej najdete v údolí Saastal ležícím ve výšce celých 1 792 m n. m. Dokonalou atmosféru místa dokresluje třináct čtyřtisícových vrcholů. Za zmínku stojí zejména Dom (4545 m n. m.), Täschhorn (4 490 m n. m.) nebo Nadelhorn (4 327 m n. m.).

Zermatt

Pod světoznámým velikánem, Matterhornem, leží nejznámější a nejnavštěvovanější turistické středisko ve Švýcarsku – Zermatt. Proslavené je kromě blízkosti Matterhornu také tím, že sem nikdy nemohly jezdit automobily, výjimku mají jen záchranná služba, policie, hasiči a dva měsíce v roce mimo sezonu také stavební stroje. Všichni motorizovaní návštěvníci tak musí zanechat své auto na rozsáhlém krytém parkovišti v Täschi a do Zermattu pak dojet vlakem společnosti Matterhorn Gotthard Bahn (jezdí každých 20 minut). Oblíbeným cílem výletů z Zermattu je určitě skalnatá špička zvaná Klein Matterhorn ležící ve výšce 3 883 m n. m., což je nejvýše položené vyhlídkové místo dostupné lanovkou v celých Alpách.

Nendaz a Veysonnaz

Obě tato místa jsou známá spíše pro dokonalé sjezdovky a lyžařské freeridové trasy, ale i v létě přitahují pozornost turistů z celé Evropy. V Nandez můžete například po celý rok vyjet lanovkou na vrchol Mont-Fort, kde se vám před očima v celé své kráse zvedají nejhezčí vrcholy Alp – od Matterhornu po Mont-Blanc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí