Zemřel Miloslav Stingl, česká cestovatelská legenda se 152 navštívenými zeměmi. Získejte jeho biografii

Zemřel Miloslav Stingl, česká cestovatelská legenda se 152 navštívenými zeměmi. Získejte jeho biografii

V pondělí se vydal na svou poslední cestu pan Miloslav Stingl. Naprosto legendární český cestovatel, spisovatel, etnograf a dobrodruh v jedné osobě. Prožil 89 jedinečných let a stal se vůbec nejpřehládanějším tuzemským autorem.

52 navštívených zemí, 14 cest kolem světa, 43 knih ve 240 vydáních, 17 milionů prodaných knih a desítky tisíc dokumentů, fotografií a archiválií.​ Neuvěřitelný životní příběh cestovatele a indiánského náčelníka Miloslava Stingla. To je jen velmi stručný výčet toho, co pan Stingl za svůj život stihl.

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů. Slavný český cestovatel, etnograf a spisovatel působil v letech 1962–1972 v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV, byl místopředsedou latinskoamerické společnosti. Celý život se věnuje literární tvorbě a pokračuje v badatelské a popularizační činnosti spojené s četnými dlouhodobými cestami. Na konci roku 2016 se spisovateli Adamu Chroustovi podařilo vydat jeho rozsáhlou biografii, prozrazující ty největší detaily Stinglova života.

U příležitosti této smutné události věnuje nakladatelství Jota jednu zmíněnou biografii Miloslava Stingla vybranému výherci. Stačí nám do 31.5. krátce napsat, čím Vás pan Stingl nejvíce inspiroval. Vybereme nejhezčí odpověď a na zadanou adresu zašleme knihu Adama Chrousta. Jméno výherce a jeho odpověď zveřejníme zde v článku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: