HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

Kolín nad Rýnem: skvělé nákupy i atrakce pro děti

Kolín nad Rýnem: skvělé nákupy i atrakce pro děti

Kolín nad Rýnem proslavily jedny z nejhezčích vánočních trhů v Evropě. I jindy má ovšem toto město co nabídnout: památky, muzea, skvělé nákupy… A i vaše děti se budou skvěle bavit!Svatý Kolín

Kolín nad Rýnem je čtvrté největší město Německa, proslulo řadou mezinárodních veletrhů, ale především: mají tady neuvěřitelných 250 kostelů. Symbolem města je monumentální gotický dóm sv. Petra a Marie ukrývající zlatý relikviář Svatých Tří králů a mnoho cenných skvostů (otevřeno denně 6.00 – 19.30, vstupné 2,5 eura). Stejně významný je věnec 12 románských kostelů, klenotů středověkého církevního stavitelství.

Panorama Kolína nad Rýnem, NěmeckoPanorama Kolína nad Rýnem, Německo

Mekka nákupů

Eldorádem pro nákupy je City s mnoha pasážemi a galeriemi. Festivaly a představení pod širým nebem přilákají každým rokem do města miliony návštěvníků. Kolínský hudební život, jehož ústředním bodem je filharmonie, je rozmanitý a živý. Milujete-li bleší trhy, nasedněte na hlavním nádraží na S-Bahn směr letiště a vystupte na stanici Portz. Megableší trhy se konají o víkendu do 12 hodin.

Nebezpečné voňavky

Wilhelm Mülhens si založil v ulici Glockengasse číslo 4711 malou dílnu na výrobu voňavé vody a firmu pojmenoval podle čísla domu. Velkým milovníkem 4711 byl Napoleon (poléval si jí hlavu a ramena a prý spotřeboval až čtyři lahvičky denně). Byla i nejoblíbenější voňavkou Richarda Wagnera a Johanna Wolfganga von Goetha. 4711 je stále velmi populární a dnes se vyváží do 60 zemí světa. Pořiďte si tady taky jednu, pro sebe či někoho blízkého, vůně je to prý afrodiziakální

Barevné domky, Kolín nad Rýnem, NěmeckoBarevné domky, Kolín nad Rýnem, Německo

JAK SE TAM DOSTAT: Do Kolína nad Rýnem létá denně společnost Germanwings, letenky od 20 EUR. Už od 19 EUR si pak nawww.germanwings.com pronajmete auto či si rezervujete pokoj v partnerském hotelu.

UBYTOVÁNÍ: Je tu překvapivě levně, pokoj v centru pořídíte od 50 EUR. Tipy na ubytování najdete zde.

RESTAURACE: Milovníci dobrého jídla nechť neminou budovu hlavního nádraží vedle dómu a restaurace Das Brauhaus Früh am Dom (vedle dómu) či Lommerzheim (Siegerstrasse 18). Ochutnejte pečené koleno, klobásku bratwurst, jelito blutwurst.

Muzeum mlsounů

Osm městských, mnoho církevních a soukromých muzeí založilo slávu Kolína jako metropole umění. Nejneobyčejnější novostavbou je Muzeum umění arcibiskupství KOLUMBA. Za návštěvu ale stojí i Muzeum čokolády, v němž se dozvíte vše o historii a výrobě sladké pochoutky a ve foyeru stojí kašna, z níž můžete ochutnávat čokoládu do sytosti.

Kolín či Istanbul?

Pokud jste ještě nebyli v Istanbulu, nevadí. Stačí, když v Kolíně navštívíte Keuperstrasse v Mühlheimu. Turecké nápisy, restaurace i obchody – jako v Orientu. Nad gyrosem vůbec neváhejte, je bezkonkurenční.

Teatrální zážitky

Máte-li chuť na typicky kolínskou kulturu, doporučujeme divadlo Millowitsch-Theater. O zdejším životním stylu si uděláte obrázek i v loutkovém Hänneschen.

Velkolepý ohňostroj, Kolín nad RýnemVelkolepý ohňostroj, Kolín nad Rýnem

Blahodárné lázně

U parku Rheinpark najdete termální lázně Claudius. Vyřádíte se v několika vnitřních i venkovních bazénech a v mnoha lázeňských zařízeních. Balzámem pro tělo i duši jsou bazény s masážními tryskami, vířivky, vodopády, inhalační solné jeskyně. Doporučujeme ruskou lázeň Banja a tureckou páru.

Romantika v hospodách

Navštivte uličky starého města mezi Rýnem a náměstím Heumarkt. Krásně opravené domy jsou svědky dávných časů a v mnohých najdete útulné pivnice.

Léčivý chmel

Zajděte si do pivnice s dřevěnými stoly bez ubrusů na sklenku o objemu 0,2 l tekutého chleba Kölsch, které k městu na Rýnu neodmyslitelně patří. Světlé, lehké a jemné pivo se silným obsahem oxidu uhličitého navíc zklidní rozbouřený žaludek.

Phantasialand Brühl, Kolín nad Rýnem, NěmeckoPhantasialand Brühl, Kolín nad Rýnem, Německo

Rýnský Disneyland

S dětmi zajeďte do Phantasialand Brühl, kousek od města. Je podobné Disneylandu, ale podle mnohých je krásnější a komornější. Horskou dráhu ve stylu Divokého západu financoval Michael Jackson. Vstupné se účtuje od 140 cm výše, a to 25,50 eura.

Článek vyšel také na webu www.malydobrodruh.cz věnovaném všem malým dobrodruhům, kteří zastávají názor, že žádné dítě ani rodič by se neměli nudit. MalyDobrodruh.cz redakčně spolupracuje s www.HedvabnaStezka.cz.


Diskuse


Kolín na Rýnem jsem navštívil cca před týdnem a info o něm jsem dal na svůj blog, pokud někdo hledáte další info o Kolíně http://mkvapil.blogspot.cz/2013/10/kolin-nad-rynem-male-velkomesto.html
06. 10. 2013, 09:01:57

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Při cestování poznáš i sám sebe.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ