Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: úžasná Paříž včetně Versailles, zámky na Loiře, ostrůvek s klášterem Mont-Saint-Michel v Normandii, poutní místo Lourde pod Pyrenejemi, Saint-Tropez, Cannes, Nice na Azurovém pobřeží, alpská střediska Grenoble, Chamonix, Albertville.

Cestopisy z Francie

Politicky, kulturně i ekonomicky je Francie jednou z nejdůležitějších zemí Evropy. Kromě kontinentální části Francii patří také ostrov Korsika a čtyři další zámořské departementy. Pod francouzskou správou se nacházejí také zámořská území v Indickém a Tichém oceánu.

FRANCIE - Eiffelovka

Pro svůj geografický tvar bývá kontinentální Francie nazývána L’Hexagone – šestiúhelník. Na severu a západě, kde je ohraničena mořem, je rovinatá. Zbytek území pokrývají pahorkatiny a hory. K cykloturistice láká například Azurové pobřeží v jižní Francii. Nejznámější jsou francouzské Alpy, které jsou oblíbenou lyžařskou destinací. Mezi další hory lákající k zimním sportům, horolezectví i turistice patří Pyreneje, Massif Central, Jura, Vosgues a Ardenny. Vyzkoušejte také trekking v národním parku na Korsice a zhlédněte dolmeny a menhiry staré 5000 let. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Francie.

Zajímavosti ve Francii

Francie svým návštěvníkům nabízí opravdu vše: historii, rušná města, přímořská letoviska, velehory, kouzelný venkov s vinohrady. Korunou Francie je její metropole Paříž, nejkrásnější město Evropy. Ale i mnohá další města se pyšní velkolepými katedrálami, paláci a kláštery. K návštěvě vybízí drsná Bretaň, malebná Provence, vinařské údolí řeky Rhony, pláže s teplým mořem na Francouzské Riviéře nebo korálové útesy a jejich ekosystém na souostroví Nová Kaledonie. Není divu, že 90 % Francouzů tráví dovolenou ve své zemi. Mezi francouzská lákadla samozřejmě patří i vyhlášená kuchyně a proslulá vína. Jedinou nevýhodou Francie je pýcha jejích obyvatel na vlastní jazyk a neochota mluvit cizí řečí, především anglicky.

Další fotky z Francie si můžete prohlédnout v naší galerii.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: