HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE

Corse (ostrov Korsika)

Skalnaté pobřeží tohoto krásného ostrova je přerušováno písečnými plážemi. Vnitrozemí je hormaté, nejvyšším bodem je Monte Cinto (2 710 m). Jsou zde dvě větší říčky, Golo a Tavignano.Leží ve Středozemním moři přbližně 180 km od francouzského pobřeží. Má rozlohu 8 700 km2, a žije zde necelých 300 tisíc obyvatel. Korsičané se považují za samostatný národ, občas se objevují separatistické tendence.
Skalnaté pobřeží tohoto krásného ostrova je přerušováno písečnými plážemi. Vnitrozemí je hormaté, nejvyšším bodem je Monte Cinto (2 710 m). Jsou zde dvě větší říčky, Golo a Tavignano.

Hlavním městem je Ajaccio, rodiště slavného císaře Napoleona Bonaparte.Dalšími většími centry jsou Bastia, Calvi, Bonifacio.

Nejlepší dobou pro návštěvu Korsiky je květen a červen, kdy ještě není příliš horko, je dostatek vody, vegetace je zelená a moře je již teplé.

Většinu vnitrozemí ostrova pokrývá Parc naturel régional de Corse. Jsou zde vynikající podmínky pro trekking.

U Portského zálivu je geomorfologicky významná rezervace Scandola et Girolata, patřící ke světovému dědictví UNECSO.

Na Korsice najdete i pozůstatky megalitických kultur, dolmeny a menhiry, staré přes 5 000 let.Diskuse


Chystáme se na podzim autem na Korsiku. Koncem října tam, zpátky v polovině listopadu. Máte někdo zkušenosti s tím, zda se musí i v tomto období předem objednávat lístky na trajekt, nebo je možné je v pohodě koupit až přímo na místě, bez rizika, že bude vyprodáno? Jedná se o plavbu tam Nice-Bastia, zpět Bastia-Livorno. Díky za případnou radu. Dana
13. 08. 2013, 09:17:03

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Co nemáš, to nepotřebuješ.