HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE

Provence

Dolní Provence je malebná krajina, se suchým a velmi teplým podnebím, která odedávna lákala umělce. Kromě oliv a jižního ovoce se zde pěstují aromatické rostliny, hlavně levandule.V Horní Provence najdete členitý terén s kaňony a prudkými vodními toky (trekking, rafting). Známý je zvláště dramatický kaňon Canyon du Verdon, 21 km dlouhý, až 600 m hluboký a někde jen 10 m široký, jehož 14 km se dá projít, zbytek pouze sjet na lodích.

Průmyslovým a kulturním centrem je přístav Marseille (chrám Notre-Dame-de-la-Garde, Nová katedrála, exkluzivní ulice La Canebière, muzea). Dalšími známýni města jsou Arles, Avignon, Aix-en-Provence.

V deltě řeky Rhône leží Parc Naturel Régional de Camargue, unikátní krajina, botanická a zoologická rezervace, kterou se prohánějí stáda polodivokých koní. V bažinatých oblastech můžete vidět mimo jiné i plameňáky.

Nádherné pobřeží mezi Marseille a Cassis Les Calanques je tvořeno malými zalivy se strmými skalními stěnami.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen mrtvá ryba plave s proudem...